معاون تولیدات گیاهی جهاد كشاورزی هرمزگان:

مشاهده هجوم ملخ ها به زمین های كشاورزی شهرستان پارسیان


مشاهده هجوم ملخ ها به زمین های كشاورزی شهرستان پارسیان به گزارش فاما كیش معاون تولیدات گیاهی جهاد كشاورزی هرمزگان اظهار داشت: از دوم اسفند 20 هكتار زمین كشاورزی در شهرستان پارسیان برای مقابله با ملخ ها سم پاشی شده است.


به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، مهدی ترابی با اشاره به اینكه هجوم ملخ ها به زمین های كشاورزی شهرستان پارسیان اول اسفندماه دیده شده است، اضافه كرد: هجوم ملخ ها ۷۰۰ تا ۸۰۰ هكتار از زمین های كشاورزی شهرستان پارسیان مشاهده شده است. وی با اشاره به اینكه ستاد بحران در استان هرمزگان چهارم اسفندماه برای مقابله با این آفت تشكیل شده است، اشاره كرد: میزان خسارت احتمالی هجوم ملخ ها بعد از اختتام سم پاشی اعلام می شود.
ترابی افزود: ۱۵ گروه دیده بان و ۱۵ گروه سم پاش كار مبارزه با ملخ های صحرایی را در غرب هرمزگان با مركزیت شهرستان پارسیان برعهده دارند. معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی هرمزگان اظهار نمود: برای مقابله جدی با موج جدید حمله ملخ های صحرایی به مزارع و باغ ها، مراتع و جنگل ها نیاز به همكاری همه جانبه همه دستگاه های اجرائی است. وی افزود: اولین دسته ملخ های مهاجر صحرایی در هرمزگان چهارم بهمن ماه پارینه در بندر نخیلو از توابع بندرلنگه در غرب هرمزگان گزارش شد این ملخ ها به سبب نبود بارش و غذای كافی در سواحل دریای سرخ و عربستان به مناطق مختلف همچون یمن، عمان و ایران مهاجرت كردند. ترابی اظهارداشت: دومین گزارش از ورود آفت ملخ به هرمزگان دوم اسفندماه سال قبل از بخش سندرك میناب واقع در شرق این استان (در فاصله ۴۵۰ كیلومتری از كانون اول در بندرلنگه) دریافت شد این ملخ ها باعبور از كشور عمان، دریای عمان و سواحل مكران وارد خاك ایران شدند.


منبع:

1398/12/07
16:59:40
5.0 / 5
4318
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش