رییس سازمان تعزیرات حكومتی:

افراد از خرید كالاهای قاچاق توقیفی استقبال نمی كنند


افراد از خرید كالاهای قاچاق توقیفی استقبال نمی كنند فاما كیش: رییس سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: از خرید كالاهای قاچاق توقیفی كه در انبارهای سازمان اموال تمكیلی نگهداری می شود، استقبال نمی گردد و با عنایت به اینكه این كالاها عمر مفید دارند، باید در روش ها و آیین نامه های مربوطه اصلاحاتی به وجود بیاید.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، جمال انصاری با اشاره به بازدید اخیر خود از انبار اموال تملیكی استان هرمزگان كه در جریان سفر اخیرش به این استان صورت گرفت، اظهار نمود: در استان هرمزگان شاهد زیرساختی مثل بندر شهید رجایی در حوزه واردات و صادرات هستیم و همین مسئله موید لزوم نگاه ویژه مسئولان به این استان است.
رییس سازمان تعزیرات حكومتی با اشاره به اینكه با عنایت به حجم بالای واردات و صادرات از بندر شهید رجایی ممكن است شاهد برخی مسائل مانند قاچاق كالا باشیم، اضافه كرد: یكی از مسائلی كه امروز وجود دارد این است كه شاهد وضعیت رو به رشد و مطلوبی در حوزه مبارزه با قاچاق كالا هستیم و آمارها حاكی از كاهش میزان قاچاق و افزایش پرونده ها با تنوع بیشتر است و تلاش شده بیشتر به سمت مبارزه با شبكه های سازمان یافته قاچاق كالا و دانه درشت ها برویم.
انصاری به تعیین تكلیف اجرایی كالاهای قاچاق در انبارهای سازمان اموال تملیكی اشاره نمود و اظهار داشت: آیین نامه های مربوط به تعیین تكلیف اجرایی كالاهای قاچاق توقیفی كه در انبارهای سازمان اموال تملیكی نگهداری می شوند، باید متناسب با شرایط باشد.
رییس سازمان تعزیرات حكومتی در پاسخ به این سئوال كه مگر آیین نامه قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز، نحوه تعیین تكلیف كالاهای قاچاق ضبط شده را مشخص نكرده است، اضافه كرد: در تدوین این آیین نامه، پیش بینی شده بود كه كالاهای قاچاق توقیفی به شرط صادرات به فروش برسند كه همین مسئله محدودیت بوجود آورده و آن طور كه باید استقبال نمی گردد.
انصاری ادامه داد: اساساً چون هر كالایی یك عمر مفیدی دارد، ازاین رو افراد از خرید كالاهای قاچاق توقیفی كه در انبارهای اموال تملیكی نگهداری می شوند، استقبال نمی كنند و روند تجربی گذشته هم نشان داده از خرید این كالاها استقبال نمی گردد.
رییس سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: دولت بعنوان متولی امر، نمی تواند این كالاها را خریداری و به فروش برساند؛ ازاین رو باید تجّار یا سایر افراد فعال در بازار نسبت به خرید به شرط صادرات كالاهای قاچاق توقیفی اقدام نمایند كه متاسفانه استقبال نمی گردد.
انصاری در پاسخ به این سئوال كه آیا علت تعیین تكلیف نشدن خودروهای لوكس قاچاق هم همین مسئله است اظهار نمود: در تدوین آیین نامه فعلی تعیین تكلیف اجرایی كالاهای قاچاق توقیفی، هدف این بود كه برگرفته از سیاست های كلی نظام، كالاهای قاچاق تا جای ممكن به چرخه اقتصاد داخلی كشور وارد نشود و به تولید داخلی ضربه ای نخورد.
معاون وزیر دادگستری افزود: آن زمان تلقی نمی شد استقبالی از حوزه فروش این كالاها صورت نگیرد اما امروز همه مقامات و مسئولان مربوطه به این نتیجه رسیده اند كه باید در جهت اصلاح روش ها در حوزه تعیین تكلیف كالاهای قاچاق گام برداریم و آیین نامه مربوطه نیاز به اصلاح دارد.
انصاری در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص اینكه آیا در مسیر مبارزه با قاچاق كالا و قاچاقچیان دانه درشت، از جانب صاحبان قدرت و ثروت، كارشكنی شده است یا خیر اظهار داشت: ما معتقدیم هر كسی اعم از حقیقی یا حقوقی، دولتمرد یا غیر دولتمرد، خلاف مسیر مبارزه با قاچاق كالا و ارز، فعل مستقیم یا غیرمستقیمی انجام دهد، مشمول مجازات خواهد بود.1396/11/02
13:56:26
5.0 / 5
4915
تگهای خبر: صادرات , فروش , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش