فرماندار جاسك اعلام كرد:

ساخت ۲۲۰ واحد مسكونی در روستاهای سیل زده جاسك


ساخت ۲۲۰ واحد مسكونی در روستاهای سیل زده جاسك به گزارش فاما كیش با پیگیری های استاندار هرمزگان ۲۲۰ واحد مسكونی در روستاهای سیل زده جاسك توسط ستاد بازسازی بنیاد مسكن درحال اجرا است.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، محمد رادمهر در حاشیه بازدید از روند پیشرفت بهسازی روستاها و ساخت منازل مسكونی روستاهای سیل زده این شهرستان اظهار داشت: با پیگیری های استاندار هرمزگان اعتبارات لازم برای بهسازی و تعمیر و راه اندازی واحدهای مسكونی روستاهای سیل زده دیماه ۹۸ جاسك اختصاص یافته است.
رادمهر بیان داشت: ستاد بازسازی بنیاد مسكن بلافاصله بعد از وقوع سیل در دهستان گابریك جاسك مستقر گردید و به فوریت با تجهیز كارگاه مراحل بهسازی معابر روستاها آغاز و منازل مسكونی در این روستاها با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیكی درحال اجرا است.
رئیس شورای مسكن شهرستان جاسك خاطرنشان كرد: سیل دیماه ۹۸ و طغیان رودخانه های فصلی در شهرستان جاسك به ۲۰ روستا در بخش مركزی و لیردف این شهرستان و منازل مسكونی صدمه وارد كرد.
وی افزود: ۶۰۳ منزل مسكونی مورد ارزیابی این ستاد قرار گرفت كه ۱۸۳ واحد شامل تعمیری و ۳۵۳ واحد شامل معیشتی شدند و همینطور ۲۲۰و احد در دست راه اندازی قرار گرفت.
فرماندار جاسك در این خصوص افزود: برای رفاه بیشتر شهروندان برای هر واحدهای تعمیری و معیشتی ۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض در مجموع با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و برای واحدهای احداثی ۱۰۰ میلیون ریال وام بلاعوض در مجموع ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اختصاص یافته است.
رادمهر با عنایت به شیوع كرونا و كند شدن روند ساخت ساز، با اشاره به رعایت پروتكل های بهداشتی بر تسریع در روند راه اندازی منازل مسكونی روستاییان سیل زده با عنایت به شروع فصل تابستان تاكید نمود.


1399/02/01
23:56:56
5.0 / 5
3428
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش