مدیر تعاون روستایی هرمزگان:

خرید بیش از 900 تن گندم و كلزا در هرمزگان


خرید بیش از 900 تن گندم و كلزا در هرمزگان به گزارش فاما كیش مدیر تعاون روستایی هرمزگان اظهار داشت: از شروع فصل برداشت تابحال بیش از 900 تن گندم و كلزا از كشاورزان هرمزگانی خریداری شده است.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، سیروس اسدپور اظهار داشت: از آغاز خرید تضمینی گندم و كلزا از كشاورزان هرمزگانی بیش از ۹۰۰ تن گندم و كلزا خریداری شده است. از این مقدار بیش از ۷۰۰ تن گندم و بیش از ۲۰۰ تن كلزا است.
وی با اعلان اینكه ۱۱ مركز خرید در شهرستان های حاجی آباد، رودان، میناب، پارسیان و بستك و بندرعباس آماده تحویل محصولات از كشاورزان هستند، اظهار داشت: این مراكز در امتداد تسهیل و تسریع روند تحویل گندم، كاهش هزینه حمل و متناسب با سطح زیر كشت و میزان برداشت گندم و كلزا درسطح استان به راه افتاده است.
وی، اضافه كرد: قیمت كنونی گندم معمولی با افت ۴ درصد مفید و ۲ درصد غیر مفید ۲۵۰۰ و دروم با افت مشابه بین ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ همین طور كلزا با قیمت ۴۷۰۰ تومان خریداری می شود.
وی اضافه كرد: فهرست های تهیه شده كشاورزان در مراكز خرید می بایست بصورت روزانه تهیه و به بانك عامل تحویل شود تا وجه حاصل از فروش محصولات این قشر زحمت كش بموقع در حساب آنان قرار گیرد.
وی با اعلان اینكه در سال زراعی گذشته شبكه تعاون روستایی بیش از ۲۱ هزار تن گندم و كلزا از كشاورزان خریداری كرد باتوجه به افزایش مراكز خرید پیش بینی كرد امسال بیش از ۳۰ هزار تن گندم و كلزا توسط شبكه تعاون روستایی خریداری شود.


منبع:

1399/02/03
13:27:49
5.0 / 5
2873
تگهای خبر: آب , بندرعباس , خرید , فروش
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش