معاون آموزش متوسطه هرمزگان :

تشریح چگونگی سئوالات امتحان پایه دوازدهم


تشریح چگونگی سئوالات امتحان پایه دوازدهم به گزارش فاما كیش معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش هرمزگان از چگونگی سوالات و نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خرداد ۱۳۹۹ اطلاع داد.محمد قویدل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با عنایت به شرایط خاص انتشار ویروس کووید ۱۹ و تغییر روند آموزش در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ که در جریان آن فرایند آموزش حضوری، از اول مهرماه تا آخر بهمن ماه استمرار داشته و ۸۰ درصد محتوای کتب درسی به صورت حضوری تدریس شده است و از اول اسفند ماه هم تا آخر سال تحصیلی جاری، ۲۰ درصد باقیمانده محتوای کتب درسی به صورت غیر حضوری و از راه شبکه های رادیویی و تلویزیونی، ابتکارات دبیران محترم در بستر پیام رسان ها و هم شبکه شاد تدریس می شود.
وی اضافه کرد: در جهت طراحی سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم دو بخش در نظر گرفته شده است که به صورت ذیل است: الف) سوالات الزامی؛ برای کسب ۱۶ نمره از ۸۰ درصد محتوای کتب درسی که به صورت حضوری تدریس شده است و دانش آموزان ملزم به پاسخگویی به تمام سوالات آن هستند.
وی افزود: ب) سوالات انتخابی؛ برای کسب ۴ نمره که در دو نوع طراحی می شوند، نوع اول از ۲۰ درصد محتوای کتب درسی که به صورت غیر حضوری تدریس و نوع دوم از محتوای ۸۰ درصدی که به صورت حضوری تدریس شده است در این بخش دانش آموزان اختیار دارند سوالاتی را که برای پاسخگویی آنها آمادگی بیشتری دارند انتخاب و پاسخ دهند.
قویدل خاطرنشان کرد: بدیهی است در این شیوه علاوه بر ارزش گذاری به تلاش دانش آموزان و همکارانی که آموزش های غیر حضوری را دنبال کرده اند، به همه دانش آموزان بخصوص افرادی که به هر علت نتوانسته اند از آموزش های غیر حضوری استفاده کنند، این فرصت را می دهد که با عرضه پاسخگویی کامل به سوالاتی که از بخش تدریس حضوری طرح شده، بتوانند نمره ۲۰ و کامل را دریافت نمایند.
معاون متوسطه آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود: به جهت تعیین دقیق محتوای کتب درسی در چارچوب دو بخش ۸۰ و ۲۰ درصد، برای تمام موضوعات درسی پایه دوازدهم، عناوین دروس و محدوده مورد نظر برای هر عنوان کتاب تعیین و در جدول پیوست مشخص شده است که توجه دانش آموزان عزیز به آن جلب می شود.
قویدل ضمن تاکید به اهمیت سلامت دانش آموزان در روزهای برگزاری امتحانات تصریح کرد: برای حفظ سلامت دانش آموزان و رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی، دانش آموزان به دو گروه تقسیم شده اند؛ گروه اول، دانش آموزان رشته های علوم تجربی و ریاضی- فیزیک و گروه دوم، دانش آموزان رشته های ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی نظام قبلی.
این مسئول بیان داشت: برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین صندلی ها ۱.۸ تا ۲ متر فاصله در نظر گرفته شده و حوزه های امتحانی هم به تعداد کافی پیشبینی و مهیا شده است.
قویدل اظهار داشت: تدابیری اتخاذ شده که با جلب همکاری مراقبین سلامت و کارشناسان شبکه های بهداشت و درمان، سلامت دانش آموزان رصد و آنها ملزم به استفاده از ماسک و دستکش شوند و در فاصله هر جلسه امتحان تا امتحان بعدی، سالن، صندلی ها و ملزومات حوزه ها ضد عفونی شوند.

1399/02/21
23:16:22
5.0 / 5
2681
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش