رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان:

افزایش ۲۴ درصدی مبتلاشدن به كرونا درهرمزگان


افزایش ۲۴ درصدی مبتلاشدن به كرونا درهرمزگان به گزارش فاما كیش رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان اظهار داشت: با مثبت شدن 98 مورد دیگر آمار مبتلاشدگان قطعی به كرونا در هرمزگان به 1589 نفر رسید و شاهد افزایش 24 درصدی مبتلایان در استان هستیم.


حسین فرشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد علل افزایش ۲۴ درصدی آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان طی ۲۴ ساعته گذشته بیان داشت: بیماری کووید ۱۹ در سطح استان هرمزگان وارد مرحله ایی از خطر شده است و در ۱۲ روز اخیر آمار افزایش یابنده ایی داشته ایم که در یک هفته آخر این آمار مبتلایان به کرونا منجر به افزایش آمار تعداد افراد بستری شده است. فرشیدی عنوان کرد: در ۲۴ ساعته گذشته روز جمعه تعداد مبتلایان شناسایی شده ۹۸ نفر بوده است که نسبت به روز پنجشنبه که تعداد ۷۹ نفر بوده است شاهد افزایش ۲۴ درصدی آمار مثبت ابتلاء به کووید ۱۹ در سطح استان بوده ایم. بگفته وی، اگر به آمار سه روز قبل مراجعه نماییم تعداد بستری ها از ۱۰۶ نفر به ۱۱۷ نفر و روز گذشته هم به ۱۴۱ نفر رسیده است که افزایش ۲۰ درصدی تعداد بستری شده ها را نشان میدهد. آمار تعداد موارد مثبت هم ۲۴ درصد افزایش یافته است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در تشریح ۹۸ مورد جدید مبتلا به کرونا در هرمزگان ابرازداشت: در قشم تعداد ۱۵ مورد شناسایی شده بود که برخی از آنها مربوط به اتباع خارجی است. همین طور ۹ مورد در رودان مثبت بود که برخی از آنها مربوط به جغین شمالی است که عمدتاً در رابطه با بندرعباس و میناب بوده اند. یک مورد جدید بشاگرد طی ۲۴ ساعت گذشته هم یک راننده بود که در راه بندرعباس، میناب و بشاگرد در تردد بود. وی اشاره کرد: ۸۰ درصد موراد شناسایی شده از افراد پیگیری شونده در ارتباط با مثبت ها بوده اند، ولی تحرکات اجتماعی و عدم فاصله گذاری فیزیکی مناسب عمدتاً مهمترین نقطه در ایجاد این سرایت های جدید است. بگفته فرشیدی، در هفته آینده عید فطر داریم و در غرب استان بازارها فعال گردیده است و از شیوخ و ائمه جمعه خواهش داریم که از تجمعات غیرضرور در غرب هرمزگان جلوگیری شود.
وی بیان کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا در استان هرمزگان، ۲ هزار و ۸۴۳ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی تابحال بستری شده اند که ۲ هزار و ۵۲۲ نفر از این تعداد بهبود یافته اند و ۱۴۱ نفر همچنان بستری، ۸۷ نفر ایزوله، ۲۹ نفر در آی. سی. یو و ۲۵ نفر در بخش های عادی بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اعلان اینکه در ضمن ۱۲ روز گذشته شاهد روند افزایشی آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان هستیم، اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۹۲ نفر به صورت سرپایی به سبب مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری شده اند که تنها ۱۶۸۷ مورد مثبت بوده است.
فرشیدی با اعلان اینکه آمار فوتی ها در هرمزگان تا کنون ۳۰ نفر بوده است، عنوان کرد: تابحال ۴۳۰ نفر بهبود و ترخیص شده اند، ۱۱۶۶ نفر بیمار قرنطینه ایی تحت مراقبت خانگی هستند، ۲۰ نفر تکمیل درمان را سپری می کنند و ۴۱ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.
وی عنوان کرد: تعداد ۹۸ نفر در استان در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده که ۶۵ نفر از شهرستان بندرعباس، ۹ نفر از رودان، ۱ نفر از بشاگرد، ۴ نفر از میناب، ۱۵ نفر از قشم و یک نفر از لنگه، ۱ نفر از سیریک و ۲ نفر از بندرخمیر به شمار آمار افراد مبتلا به کرونای مثبت جدید در هرمزگان افزوده شد. فرشیدی افزود: بندرعباس با ۱۲۶۹، میناب با ۱۴۱، کیش با ۵۴، قشم ۶۷، حاجی آباد با ۴۹، بندرلنگه با ۳۳، رودان با ۳۲، پارسیان با ۱۳، بندر خمیر با ۱۲، بستک ۸، جاسک ۵ و سیریک با ۲ و بشاگرد ۲ مورد؛ جزئیات روند توزیع ابتلاء به ویروس کرونا در استان هرمزگان است.

1399/02/27
15:23:03
5.0 / 5
2550
تگهای خبر: آب , بازار , بندرعباس , قشم
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش