مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان:

پرونده ثبت جهانی بندرلنگه بعنوان شهر گلابتون دوزی تهیه می شود


پرونده ثبت جهانی بندرلنگه بعنوان شهر گلابتون دوزی تهیه می شود به گزارش فاما كیش مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان اظهار داشت: پرونده ثبت جهانی بندرلنگه بعنوان شهر گلابتون تهیه می شود.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، رضا برومند اظهار داشت: سال قبل بندرلنگه بعنوان شهر ملی گلابتون انتخاب گردید که این انتخاب گام مثبتی برای معرفی جایگاه صنایع دستی و فرهنگ و هنر این استان بود.
او با اشاره به اینکه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به دنبال بالا بردن شاخص ها برای تسهیل در کسب عنوان جهانی است، اضافه کرد: بر همین مبنا مستندات و پرونده بندرلنگه بعنوان شهر گلابتون دوزی برای ثبت جهانی در یونسکو تهیه شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان افزود: طی ماههای آینده، یک اِلمان صنایع دستی برای معرفی هر چه بیشتر این رشته در یکی از میدان های اصلی این شهر جانمایی و نصب می شود.
او با اشاره به اینکه یکی از اقدامات دیگر اداره کل نصب تابلوهای گردشگری می باشد، اضافه کرد: برای شناسایی اماکن و مسیرهای گردشگری تابلوهای راهنمای گردشگری دو زبانه جهت عرضه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نصب می شود.
برومند افزود: همینطور بروشور و کتابچه دوزبانه (فارسی انگلیسی) برای معرفی بیشتر این شهر و رشته آماده شده که بزودی چاپ و منتشر می شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان تصریح کرد: تمام تلاشمان در تحقق این امر است که شهر بندرلنگه بعنوان شهر جهانی گلابتون دوزی انتخاب گردد.
گلابتون دوزی نوعی رودوزی سنتی است که با نخ «گلابتون» انجام می شود و شهر بندر لنگه به واسطه هنرمندان بیشماری که در این رشته دارد از معروفیت بیشتری برخوردار شده است.

1399/03/05
22:31:29
5.0 / 5
3147
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش