با محوریت بزرگداشت مقام و جایگاه امام(ره)؛

شماره ۲۶۸ نشریه اكو آو اسلام منتشر گردید


شماره ۲۶۸ نشریه اكو آو اسلام منتشر گردید فاما كیش: مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی مبادرت به انتشار 268 شماره نشریه «اكو آو اسلام» ویژه بزرگداشت مقام و جایگاه حضرت امام خمینی(ره) به زبان انگلیسی كرده است.


به گزارش فاما کیش به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مبادرت به انتشار ۲۶۸ شماره نشریه «اکو آو اسلام» ویژه بزرگداشت مقام و جایگاه حضرت امام خمینی(ره) مشتمل بر هشت مقاله به زبان انگلیسی کرده است.
این نشریه فرهنگی، تحلیلی ـ خبری حدود سی سال است که به قلم صاحب نظران حوزه های مختلف، با نگاهی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، پیوسته به چاپ رسیده و در بیش از ۱۲۰ کشور جهان عرضه شده است.
سرمقاله به قلم مدیرمسئول نشریه به جایگاه و مقام حضرت امام خمینی(ره) در جهان بعنوان یک رهبر مذهبی کاریزماتیک اشاره می کند، همین طور درباب تاثیرپذیری کشورهای مسلمان منطقه از راه و مشی امام خمینی (ره) بحث می کند.
مقاله دوم به زندگینامه کامل امام خمینی(ره) از بدو تولد در سال ۱۲۸۱ تا زمان فوت ایشان در ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ می پردازد که به دوران کودکی و طلبگی ایشان و همین طور به مبارزات این رهبر بزرگ مذهبی با رژیم طاغوت پهلوی و تبعیدها و مبارزات اشاره کرده و در ادامه، این مقاله نگاهی دارد به دوران رهبری امام(ره) بعداز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در نهایت حضور ملیونی و باشکوه ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی در مراسم ارتحال.
مقاله سوم فرازهایی از سخنرانی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، درباره حضرت امام خمینی(ره) و نقش ایشان در رهبری کردن انقلاب می پردازد.
مقاله چهارم محمد جعفر همتی، امام پژوه و مدرس دانشگاه در چارچوب مقاله ای به بررسی و موشکافی نقش امام خمینی(ره) در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد، در دورانی که رژیم ستمشاهی طاغوت یکی از قدرتمندترین رژیم های منطقه و جهان محسوب می شد و امام(ره) توانست با بهره گیری از حمایت های مردمی و آموزه های دینی و قرانی خود این انقلاب را به ثمر برساند و ملت ایران را برای همیشه از جور و ستم طاغوت نجات بدهد.
مقاله پنجم از رویارویی ایران با ویروس کرونا از زمان شروع این اپیدمی تا به امروز می گوید و پرده از برخی شبهات و شایعاتی که در فضای مجازی و رسانه های معاند با ایران درباب استفاده های سیاسی از این ویروس برمی دارد. ایران در بین نخستین کشورهایی بود که با این ویروس دست به گریبان شد، اما به سرعت توانست آنرا مدیریت کند. این مقاله همین طور از مشکلاتی که تهدیدهای یکطرفه و ناجوانمردانه آمریکای جهانخوار برای مبارزه با این ویروس و کادر پزشکی و درمانی بیمارستان های ایران ایجاد کرده است می گوید.
مقاله ششم یک مقاله کاملاً علمی ـ پژوهشی به قلم استاد حسن رحیمی است که فارسی آن در فصلنامه انقلاب اسلامی انتشار یافته و در این شماره از مجله اکو آو اسلام به انگلیسی ترجمه و چاپ شده است. این مقاله نگاه و دیدگاه امام خمینی(ره) نشان میدهد که حتی در بدترین شرایط جنگی، حقوق بشر را رعایت می کرده و به قوانین جاری بین المللی احترام می گذارد.
مقاله هفتم به نام امام خمینی(ره): نبرد بین قلبها و عقلها نویسنده پاکستانی عفیف خان از تاثیر آموزه ها و مقاومت امام خمینی(رحمت الله علیه) بر مسلمانان جهان می گوید و می نویسد که چطور با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران در مقابل رژیم طاغوت و ستم شاهی امید پیروزی و موفقیت در دیگر مستضعفان جهان به خصوص مستضعفان کشورهای اسلامی زنده شد.
مقاله هشتم و آخر این شماره از نشریه از زبان یک نویسنده غربی به تاثیر ناجوانمردانه تهدیدهای امریکا تحت عنوان «جنگ خاموش و مهلک مقابل ایران» می پردازد.
فایل حجم بالا جهت انتشار در خارج از کشور به آدرس https: //drive.google.com/file/d/۱r۰۶ktjG_ulHCS۷۷Ono۹v۴tlzRzpHKlEA/view?usp=sharing قابل دانلود است.
منبع:

1399/03/12
12:35:29
5.0 / 5
2368
تگهای خبر: سازمان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش