گزارش جدید محققان بریتانیایی؛

شاخصهای پرخطر اصلی موثر بر شدت بیماری كووید 19 مشخص شد


شاخصهای پرخطر اصلی موثر بر شدت بیماری كووید 19 مشخص شد فاما كیش: نتایج یك مطالعه بزرگ نشان میدهد سن، جنسیت مرد، چاقی و بیماری های زمینه ای از شاخصهای پرخطر اصلی شدت بیماری كووید19 یا مرگ ناشی از آن است.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، ریسک مرگ برای افراد بالا ۵۰ سال، همین طور مرد بودن، چاقی، یا ابتلاء به بیماری های زمینه ای قلبی، ریوی، کبدی و کلیوی در مبتلایان به کووید ۱۹ بیشتر است.
این مطالعه بعنوان بزرگ ترین مطالعه مشاهده ای در جهان، تصویر جامع و کاملی از مشخصات بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ارائه می دهد.
این مطالعه شامل بیش از ۴۳ هزار بیمار بوده و همچنان هم در حال انجام می باشد. این یافته ها به متخصصان سلامت در آگاهی از نحوه پیشروی بیماری کمک می نماید.
مطالعات دراین زمینه در کشور چین انجام شده است، اما مطالعات مربوط به خصوصیات و نتایج بیماران مبتلا به کووید ۱۹ حاد در اروپا کم است.
در این مطالعه، پژوهشگران بریتانیایی داده های مربوط به ۲۰، ۱۳۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ را که در ۲۰۸ بیمارستان در انگلستان، ولز و اسکاتلند بین ۶ فوریه تا ۱۹ آوریل ۲۰۲۰ بستری شده بودند را بررسی کردند.
میانگین سنی بیماران در این مطالعه ۷۳ سال بود؛ عمدتاً مردان (۶۰ درصد) در بیمارستان بستری شده بودند.
علیرغم موضوع سن بالا، و بیماری های زمینه ای قلبی، کبدی، کلیوی و ریوی، پژوهشگران دریافتند چاقی و جنسیت از شاخصهای اصلی در رابطه با لزوم بالا بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از این بیماری هستند.


منبع:

1399/03/15
14:30:58
5.0 / 5
2692
تگهای خبر: تخصص , دریا , متخصص
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش