مدیركل بنادر هرمزگان عنوان كرد:

رشد ۷ برابری صادرات غیر نفتی در بنادر جزیره قشم


رشد ۷ برابری صادرات غیر نفتی در بنادر جزیره قشم فاما كیش: مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: در دوره زمانی دو ماه نخست سال جاری، ۶۷۶ هزار تن انواع كالا در بنادر جزیره قشم تخلیه و بارگیری شده است.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، اله مراد عفیفی پور ضمن تشریح آمار و عملکرد ۶۰ روزه نخست سالجاری در بنادر جزیره قشم تصریح کرد: در این دوره زمانی، ۶۷۶ هزار و ۹۳۳ تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد ه است.
وی اظهار داشت: از مجموعه عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالاها، ۶۵۶ هزار و ۷۳۷ تن مربوط به کالای غیر نفتی و ۲۰ هزار و ۱۹۶ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.
این مقام مسول از افزایش ۷ برابری صادرات کالای غیر نفتی در بنادر قشم سخن به میان آورد و اضافه کرد: از آغاز سالجاری تاکنون، ۲۴ هزارو ۳۵۹ تن کالای صادراتی جابجا شد ه که در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از رشد ۶۷۹ درصدی برخوردار بوده است.
عفیفی پور حجم عملیات کابوتاژ (کران بری) کالاهای غیرنفتی را هم رقمی افزون بر ۶۲۴ هزار و ۳۷۱ تن اعلام نمود.
وی اضافه کرد: از آغاز سالجاری تابحال ۳ هزارو ۷۹۳ تن انواع کالاهای غیر نقتی از بنادر جزیره قشم ترانشیب شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش از رشد ۴۹۰ درصدی (۶ برابری) برخوردار بوده است.
وی اظهار داشت: از آغاز سال ۹۹ تا آغاز خرداد ماه جاری، TEU کانتینر با رشد ۱۳۱ درصدی (۴ برابری) در بنادر بهمن و کاوه تخلیه و بارگیری شد.
کاهش ۷ برابری حمل و نقل مسافری و ۱۰۰ درصدی گردشگری دریایی طی دو ماه اخیر
مدیر کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان به کارنامه فعالیتهای مسافری و گردشگری دریایی در جزیره قشم هم اشاره ای داشت و اظهار داشت: شیو ع و اپیدمی ویروس کرونا در کشور تأثیراتی را در همه حوزه ها به جای گذاشت که حمل و نقل و گردشگری دریایی هم از موج این ویروس مصون نماند بگونه ای که در دو ماهه نخست سال جاری، ترابری ۸۳ هزار و ۱۱۹ نفر سفر به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۹۸ درصدی داشته است.
عفیفی پور اهتمام و معاضدت کلیه دست اندرکاران این حوزه و تبعیت از شیوه نامه های بهداشتی و مراقبتی را شایسته تقدیر دانست و تصریح کرد: در روزهایی که اوج فعالیت تعاونی های مسافری و گردشگری دریایی بود کلیه فعالین این حوزه تلاش در جهت پیشگیری از شیوع این ویروس را ارجح امور قرارداد ه و با رعایت پروتکل های بهداشتی، اقد ا مات مراقبتی و تعطیلی مراکز گردشگری از هیچ تلاشی در جهت کاهش تبعات ناشی از انتشار ویروس کووید ۱۹ فروگذار نبودند.

1399/03/17
23:18:30
5.0 / 5
2996
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش