آثار نویسندگان سیاه پوست پرفروش شد


آثار نویسندگان سیاه پوست پرفروش شد به گزارش فاما كیش آثار نویسندگان سیاه پوست بریتانیایی در سایه اعتراض های ضدنژادپرستی اخیر با استقبال مخاطبان مواجه گشتند.


به گزارش فاما کیش به نقل از گاردین، رمان «دختر، زن، دیگر» نوشته «برناردین اواریستو» که سال قبل جایزه «بوکر» را به دست آورد، این هفته در رتبه نخست پرفروش ترین رمان های جلد کاغذی بریتانیا قرار گرفت. بدین سان «برناردین اواریستو» به اولین نویسنده زن رنگین پوستی تبدیل شد که این جایگاه را به دست آورده است.
نام «رنی ادو لاج» نویسنده و روزنامه نگار سیاه پوست بریتانیایی هم این هفته با کتاب «چرا دیگر درباره نژاد با سفیدپوستان صحبت نمی کنم» در رتبه نخست پرفروش ترین کتاب های غیرداستانی جلد کاغذی بریتانیا قرار گرفت. «ادو لاج» هم به اولین نویسنده بریتانیایی سیاه پوستی تبدیل شد که به این جایگاه دست یافته است.
آثار «باراک اوباما» و «میشل اوباما» (رئیس جمهور پیشین آمریکا و همسرش) هم به همراه «لورین پاسکال»، آشپز سیاه پوست بریتانیایی در جدول کتاب های غیرداستانی جلد سخت با استقبال مواجه گردید.
با ادامه جنبش اعتراضی «جان سیاه پوستان مهم است» در سرتاسر جهان، خیلی از نویسندگان سیاه پوست پرفروش درباره صنعت چاپ تحت سلطه سفیدپوستان انتقاد کردند.
روز چهارشنبه، «دوروتی کومسان» داستان نویس پرفروش، صنعت چاپ بریتانیا را «محیطی خصومت آمیز برای نویسندگان سیاه پوست» توصیف کرد که صحبت های وی حمایت نویسندگان دیگری را هم به دنبال داشت.
در این بین کارکنان «واتراستونز» از بزرگترین کتاب فروشی بریتانیا خواستند تا جنبش «جان سیاه پوستان مهم است» را مورد حمایت مالی قرار دهد.
اعتراض های ضدنژادپرستی در ایالات متحده و اغلب شهرهای بزرگ اروپایی بعد از مرگ جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست یک مأمور پلیس شروع شد.
منبع:

1399/03/22
20:13:57
5.0 / 5
2678
تگهای خبر: صنعت , فروش
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش