پژوهش ها نشان می دهد؛

تحصیلات در بهبود حافظه سالمندان تاثیر گذار است


تحصیلات در بهبود حافظه سالمندان تاثیر گذار است فاما كیش: طبق نتایج مطالعه جدید، تحصیلات از افراد مسن، بویژه زنان، در مقابل زوال حافظه مراقبت می نماید.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه جرج تاون دریافتند کودکانی (بخصوص دختران) که مدت طولانی تری به تحصیل پرداخته اند، در سنین سالمندی دارای توانایی های حافظه ای بهتری بودند.
در این مطالعه، حافظه اخباری ۷۰۴ فرد ۵۸ تا ۹۸ ساله بررسی گردید. حافظه اخباری به توانایی ما در به خاطرآوردن وقایع، حوادث و کلمات نظیر اینکه کلیدمان را کجا گذاشته ایم یا نام همسایه جدیدمان چیست، اشاره دارد.
محققان دریافتند عملکرد حافظه با افزایش سن به شدت وخیم می شود. اما سال های زیاد تحصیل در اوایل عمر می تواند با این مشکل، بویژه در زنان، روبرو شود.
در مورد مردان، نفع حافظه در رابطه با هر سال تحصیل دو برابر بیشتر از ضررهای ناشی از هر یک سال افزایش عمر بود. با این وجود، در زنان، منفعت تحصیل پنج برابر بیشتر بود.
به عنوان مثال، توانایی های حافظه اخباری یک زن ۸۰ ساله دارای مدرک کارشناسی به خوبی حافظه یک زن ۶۰ ساله دارای مدرک دیپلم دبیرستان است. از اینرو به ازای هر ۴ سال تحصیل بیشتر، از دست دادن حافظه ۲۰ سال به تأخیر می افتد.
«میشل اولمن»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «شواهد نشان میدهد حافظه اخباری دختران بمراتب بهتر از پسران است از اینرو تحصیلات فایده بمراتب بیشتری برای دختران دارد. حتی تحصیلات برای توانایی های حافظه در زنان، حتی در سنین بالا، مؤثر است.»


منبع:

1399/03/23
15:05:30
5.0 / 5
2173
تگهای خبر: دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش