مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان:

مدیریت مصرف آب در بخش كشاورزی جدی تر گرفته شود


مدیریت مصرف آب در بخش كشاورزی جدی تر گرفته شود مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان اظهار داشت: اقتضا می كند كه پس از تأمین و توزیع آب در بخش كشاورزی كه هزینه های هزاران میلیاردی به دنبال دارد، مدیریت مصرف هم جدی تر گرفته شود.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، هوشنگ ملایی ضمن تبریک هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق اظهار نمود: هر ساله هفته نخست تیرماه بعنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب شناخته می شود. هفته ای که کوشش برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در زمینه لزوم اصلاح الگوی مصرف آب در کشور به اوج خود می رسد.
وی با اشاره به اینکه امسال از روز جمعه (اول تیرماه) تا آخر هفته آتی، هفته صرفه جویی آب و برق را پیش رو داریم. اضافه کرد: فرهنگ سازی و توجه به صرفه جویی در مدیریت مصرف آب کشاورزی و شرب نیازمند همراهی و همکاری بیشتر از پیش مردم، کشاورزان، رسانه ها و نخبگان است.
ملایی بیان نمود: الان میزان ذخیره آب قابل استفاده مجموع سدهای استان هرمزگان بیشتر از ۴۵۰ میلیون متر مکعب است؛ اما با عنایت به کم بارشی و خشکسالی متوالی سال های گذشته و همینطور برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی استان، همچنان در شرایط کم آبی به سر می بریم و دشت های استان با افت شدید سطح آب های زیرزمینی مواجه می باشد به همین جهت مدیریت مصرف و صرفه جویی باید همواره در دستور کار باشد.
وی عنوان کرد: وابستگی بخش بزرگی از جمعیت استان به کشاورزی، مطلوب نبودن قیمت آب و مصرف بیشتر از ۸۵ درصد از منابع آب استان در بخش کشاورزی، اقتضا می کند که پس از تأمین و توزیع آب در بخش کشاورزی که هزینه های هزاران میلیاردی به دنبال دارد، مدیریت مصرف هم جدی تر گرفته شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان خاطرنشان کرد: ما به کشاورزان و باغداران استان سفارش می نماییم با استفاده از شیوه های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت به محصولات کم آب بر و کشت های گلخانه ای روی بیاورند تا بتوانیم با ایجاد یک تعادل منطقی در تأمین، توزیع و مصرف این مایه حیات بخش، از امنیت غذایی و حیاتی استان و کشور محافظت نماییم.
ملایی با گرامیداشت هفته صرفه جویی در مصرف آب، این هفته را فرصتی برای یادآوری آموزه های فرهنگی مصرف بهینه دانست و اظهار داشت: در هفته اول تیر ماه باید بیشتر و بهتر برای عبور از تابستان و شرایط پر مصرف آب و برق کوشش کرد.
وی درمورد مناسبت های روزانه هفته صرفه جویی در مصرف آب، اظهار نمود: یکم تیر با عنوان «مدیریت مصرف آب و برق و خانواده» نامگذاری شده و هدف آن فراهم کردن زمینه مشارکت خانواده ها در مدیریت مصرف و افزایش نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف آب و برق است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان تشریح کرد: دوم تیر با عنوان «مدیریت مصرف آب و انرژی، افکار عمومی و رسانه» اهدافی نظیر استفاده گسترده تر از ظرفیت وسایل ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی به منظور افزایش آگاهی عمومی و بالابردن سطح دانش مصرف کنندگان آب و برق نسبت به وضعیت منابع، تشریح محدودیت ها و معضلات کشور در مورد میزان دسترسی به آب و برق را دنبال می کند.
ملایی اظهارداشت: سوم تیر با عنوان «مدیریت مصرف آب و انرژی، صنعت، معدن، سازمان های عمومی و مؤسسات خصوصی» نامگذاری شده و هدف آن تبیین نقش تولیدکنندگان تجهیزات کاهنده مصرف در توسعه فناوری های این عرصه، تشریح لزوم توسعه صنایع و بهره برداری از معادن متناسب با ظرفیت های منابع آبی و انرژی کشور و تبیین نقش سازمان ها و مؤسسات در اعمال رویه های صحیح مصرف آب و انرژی در تأسیسات و ساختمان است.
وی عنوان کرد: چهارم تیر با عنوان «مدیریت مصرف آب و برق، غذا، منابع طبیعی و حفظ محیط زیست» و اهداف آن تشریح نقش آب و انرژی در امنیت غذایی و تشریح نقش منابع طبیعی در توسعه اقتصادی جوامع و لزوم حفظ محیط زیست برای بقا و تداوم تمدن بشری است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان اظهار داشت: پنجم تیر با عنوان «مدیریت مصرف آب و برق، خدمات شهری و روستایی و جلب مشارکت های مردمی» با هدف تشویق و ترغیب دستگاه های خدمات رسانی شهری و روستایی به کاهش مصارف آب و انرژی، تشویق و ترغیب مردم و خیرین برای سرمایه گذاری به منظور توسعه و بهبود زیرساخت های تولید، انتقال و توزیع آب و انرژی و ترویج فرهنگ وقف برای اجرای طرح های آب، فاضلاب، برق نامگذاری شده است.
ملایی بیان داشت: ششم تیر با عنوان «مدیریت مصرف آب و انرژی و آموزه های دینی» نامگذاری شده و هدف آن تبیین اهمیت صحیح مصرف کردن و پرهیز از اسراف از منظر تعالیم دینی و معرفی شیوه های صحیح مصرف با اتکا به تعالیم دینی است.
وی مطرح کرد: هفتم تیر هم با عنوان «مدیریت مصرف آب و انرژی، اقتصاد و حقوق شهروندی» نامگذاری شده و هدف آن تشریح ارزش اقتصادی آب و برق، تشریح نقش و ارزش اقتصادی کاهش مصرف در حفظ منابع و پیشگیری از آلودگی محیط زیست و تبیین وظایف و تکالیف شرکت های آب و برق نسبت به مردم عنوان شده است.


1399/04/02
23:20:37
5.0 / 5
2273
تگهای خبر: آب , بندرعباس , خدمات , سازمان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش