به بهانه انتشار تازه ترین اثر فاطمه دولتی:

این هفت زن سرباز امام زمان هستند


این هفت زن سرباز امام زمان هستند قم كتاب داستان ˮمن بر می گردم ˮ تازه ترین اثر فاطمه دولتی منتشر گردید.


«من بر می گردم» یک داستان زنانه پر امید است، داستان بانوانی که روزی در این دنیا زیسته اند و و مقرر است در روزگاری نه چندان دور، باردیگر زنده شوند. «رجعت» موضوع اصلی این رمان است. فاطمه دولتی نویسنده این کتاب اظهار داشت: قهرمان ان داستان من زنان هستند. بانوانی که شاید از نظر تاریخی بسیار با ما فاصله داشته باشند اما خاصیت های شخصیتی و محیط زندگی و مشکلاتشان شبیه ماست. زنان در همه ی عالم و در همه ی زمان ها ناکامی های مشترکی را تجربه کرده اند، از دست دادن عشق، از دست دادن فرزند، قرار گرفتن بر سر دوراهی، شکست خوردن در راه زندگی و... اما اینکه بر سر دوراهی ها چه راهی را انتخاب نموده و در آن قدم گذاشته اند سبب شده آینده ای متفاوت داشته باشند. در من بر می گردم، ما با خودمان رو به رو می شویم و در مواجهه با تصمیم این زنان قهرمان از خود می پرسیم اگر من بودم چه می کردم و الان باید چه کنم؟
نگارش این کتاب بیش از یک سال و چند ماه طول کشیده است، نویسنده برمبنای حدیثی صحیح از امام صادق مقابل السلام داستانی برایمان روایت می کند که تا به امروز کمتر شنیده ایم. شروع داستان جذاب است و مخاطب را با خود همراه می کند. قهرمان داستان زبیده بنت جعفر، همسر هارون الرشید است که باید بین زندگی عاشقانه و ایمانش یک مسیر را انتخاب نماید و در همین سردرگمی پیرزنی از راه می رسد که زلیخای ناشناخته تاریخ است.
نویسنده کتاب من برمی گردم افزود: مخاطب این کتاب فقط بانوان نیستند، مردان هم می توانند با خواندن کتاب برشی از تاریخ را ورق بزنند. این روزها زیاد می بینیم که زنان به دنبال تثبیت جایگاه خود هستند و میل دارند به کارهای بزرگ دست بزنند، گاهی گمان می نماییم این خواسته برای زن امروز است و تازه در این راه قدم گذاشته است، ولی اینطور نیست. در من برمی گردم با زنانی آشنا می شویم که هم در دنیا بزرگ بوده اند و جایگاهی رفیع داشته اند و هم پاداش اخرویی دریافت کرده اند که برای خیلی هایمان قابل باور نیست. همراهی و سربازی با امام زمان، می تواند کمالِ آمال یک انسان باشد و قهرمانان من برمی گردم به آن رسیده اند.
دولتی اشاره کرد: زنان در تاریخ، نقش های بزرگ و موثری داشته اند. و چه بسیار قهرمانان زنی که در لا به لای وقایع و حوادث نامشان غریب مانده است و شناختتشان می تواند برای زن امروز چراغ راه باشد و کشتی نجات.
فضای کتاب، فضای اختناق شدید دوران عباسی ست. شیعه کشی باب است و حب آل علی جرم. امام هفتم مسلمانان اخیرا در زندان به شهادت رسیده است. دستان خون آلود هارون و قسمتی از جنایات هولناک عباسی ها به شکل قابل قبولی در رمان منعکس شده اند. عدم اطناب، موضوع بکر و دست نخورده، قلمی زنانه و روایت های فرعی جذاب و بدیع سبب شده «من برمی گردم» به داستانی خواندنی تبدیل گردد. این کتاب اخیرا توسط نشر جمکران، در ۱۹۵ صفحه وارد بازار شده است.1399/04/10
23:43:39
5.0 / 5
2765
تگهای خبر: بازار , دریا , كشتی
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش