مدیركل تعاون، مار و رفاه اجتماعی هرمزگان:

30 درصد مزد شغل اولی ها در هرمزگان توسط دولت پرداخت می شود


30 درصد مزد شغل اولی ها در هرمزگان توسط دولت پرداخت می شود به گزارش فاما كیش مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان اظهار داشت: پرداخت ۳۰ درصد مزد شغل اولی ها در هرمزگان توسط دولت به كار فرمایان در جهت طرح پرداخت یارانه دستمزد انجام می شود.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، هادی ابراهیمی در بازدید از واحدهای تولیدی بندرعباس، با اشاره به اینکه پرداخت ۳۰ درصد مزد شغل اولی ها در هرمزگان توسط دولت به کار فرمایان در جهت طرح پرداخت یارانه دستمزد انجام می شود، اضافه کرد: این طرح سال قبل در پنج استان اجرا شد و سال جاری سه استان دیگر همچون هرمزگان هم به این طرح اضافه شدند.
وی خاطرنشان کرد: شغل اولی هایی که توسط کارفرمایان جذب می شوند، باید در محدوده سنی بین ۲۰ تا ۳۵ سال باشند و بیشتر از سه ماه سابقه پرداخت حق بیمه هم نداشته باشند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار از شرایط سنی در این طرح مستثنی هستند، تصریح کرد: طرح پرداخت یارانه دستمزد بعنوان یکی از برنامه ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال است که با هدف توانمندسازی و اشتغالزایی پایدار در استان های کمتر برخوردار اجرا می شود.
وی افزود: کاهش هزینه های به کارگیری نیروی کار برای کارفرما به منظور تولید و اشتغال پایدار، افزایش فرصت اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار، پشتیبانی از ارتقای تولید داخلی و رقابت پذیری در بنگاه های اقتصادی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای سطح سرمایه انسانی کارگاه های فعال بخش خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار از مهم ترین اهداف اجرای این طرح عنوان شده است.
ابراهیمی در انتها اظهار داشت: سقف بهره مندی هر کارگاه جهت استفاده از نیروی کار شغل اولی معادل حداکثر ۵۰ درصد نیروی کار موجود است.


منبع:

1399/04/14
16:48:44
5.0 / 5
2647
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش