توزیع بیش از 60 هزار عنوان كتاب در مناطق روستایی كشور


توزیع بیش از 60 هزار عنوان كتاب در مناطق روستایی كشور فاما كیش: مدیركل دفتر مطالعات و برنامه ریزی های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از توزیع بیش از 60 هزار عنوان كتاب در مناطق روستایی كشور آگاهی داد.


به گزارش فاما کیش به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراهیم حیدری اظهار داشت: اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور با شعار «با کتاب می شه» و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان اقشار کمتر برخوردار جامعه به اجرا درآمد.
او با اشاره به نهادها و دستگاه‎های مشارکت‎کننده در این طرح توضیح داد: این طرح با همکاری برخی از دستگاه ها و نهادهای دولتی شامل معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری، ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، نهاد کتابخانه‎های عمومی کشور، شهرداری تهران، موسسه مهر گیتی و انجمن حامی در شهر تهران انجام شد. مرحله اول این طرح در سال ۱۳۹۸ اجرا شد.
حیدری افزود: این طرح با هدف جمع ‎آوری کتاب های اهدایی مردم و سازمان ها، دستگاه ها و نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی افتتاح شد. تعداد ۱۵۰ هزار جلد کتاب در حوزه ها و عناوین گوناگون جمع آوری شد و بعد از بررسی توسط کارشناسان تعداد ۶۰ هزار جلد از این کتاب ها انتخاب و برای روستاهای شرکت کننده و فعال در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب از ۱۱ استان کشور آماده سازی و ارسال می شود.
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‎ریزی‎های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: مرحله دوم این طرح بعد از بهبود شرایط کرونایی موجود کشور با هماهنگی و همکاری تعداد بیشتری از نهادها و دستگاه های عمومی دولتی و بخش خصوصی در سراسر کشور اجرا می گردد و کتاب های جمع آوری شده برای سایر روستاهای شرکت کننده در این جشنواره در سایر استانها ارسال خواهد شد.
بر طبق این گزارش، کتاب های اهدایی برمبنای پروتکل های بهداشتی در روستاها توزیع خواهد شد.
منبع:

1399/04/16
17:13:19
5.0 / 5
2398
تگهای خبر: سازمان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش