شهردار بندرعباس:

كتاب بلدیه تا شهرداری اولین گام برای هویت بخشی به بندرعباس است


كتاب بلدیه تا شهرداری اولین گام برای هویت بخشی به بندرعباس است به گزارش فاما كیش شهردار بندرعباس اظهار داشت: كتاب بلدیه تا شهرداری اولین گام برای هویت بخشی به بندرعباس است و امیدوارم با جمع آوری اسناد تاریخی دیگر بتوانیم این كتاب را هر سال به روزرسانی نماییم.


به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، عباس امینی زاده عصر چهارشنبه در مراسم رونمایی از کتاب از بلدیه تا شهرداری بندرعباس که به مناسبت یکصد و چهارمین سالگرد تأسیس شهرداری بندرعباس برگزار شد، بیان کرد: در زمان ورود به شهرداری بندرعباس بدنبال تنظیم برنامه ای برای شهر بندرعباس بودم، یکی از شیوه های تنظیم برنامه بررسی عوامل رکود و پیشرفت گذشته شهری است، دسترسی به منابع و اسناد شهری در گذشته خیلی مشکل بود، بعد از بررسی چند کتاب به بعضی عوامل رشد و رکود دوره ها رسیدیم ولی از همه مهمتر به این نتیجه رسیدیم هر زمان مدیریت به دست مردم بوده است رشد و توسعه شهری سرعت بیشتری داشته است.
امینی زاده اضافه کرد: اگر مردم می خواهند زندگی با کیفیت مناسب داشته و پله های ترقی را طی کنند باید بر اصل و ریشه خود تکیه کنند.
وی با اعلان اینکه هر کسی باید به دنبال تمدن و گذشته خود باشد، اشاره کرد: تمدن را انسان ها ساخته اند و باید دست به دست هم دهیم تا بار دیگر نشان دهیم بندرعباس از چه قدمت و تاریخی برخوردارست.
امینی زاده با اشاره به اینکه تجربه نشان داده وقتی حاکمیت شهر بندرعباس به دست مردمان همین شهر بوده، سرعت کیفیت رشد مناسب تر بوده است، اشاره کرد: هرمزگان مهد مبارزه با استعمار بوده و هست و همیشه حافظ خلیج فارس خواهیم بود.
شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه همیشه بندرعباس از نبود مرکزی که محل جمع آوری اسناد تاریخی است، رنج می برد، افزود: با راه اندازی مرکز اسناد تاریخی شهر بندرعباس امروز به دنبال گذشته و جمع آوری هویت و تاریخ خودمان هستیم.
وی با اعلان اینکه هویت بخشی به جامعه، آینده ای شهر بندرعباس را تقویت می کند، اظهار نمود: تاریخچه بازرگانی در بندرعباس بیش از ۵۰۰ تا یک هزار سال قدمت دارد، در خیلی از کنون کهن تاریخی نام بندرعباس و سورو وجود دارد.
امینی زاده دلیل مهاجرت به بندرعباس را منابع اقتصادی و اشتغال دانست و عنوان کرد: کتاب از «بلدیه تا شهرداری» اولین گام برای هویت بخشی به بندرعباس است و امیدوارم با جمع آوری اسناد تاریخی دیگر بتوانیم این کتاب را هر سال به روزرسانی نماییم. در آخر این مراسم از کتاب «از بلدیه تا شهرداری» رونمایی گردید. این کتاب در هفت فصل، ۶۴۲ صفحه توسط علی کمال زاده تألیف شده است. شهرداری بندرعباس در ۱۴ تیر سال ۱۲۹۶ برای اولین بار تأسیس و اولین شهردار آن مسلم بوشهری بود.


منبع:

1399/04/20
13:36:08
5.0 / 5
2533
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش