رئیس توسعه آبزیان آبهای داخلی شیلات هرمزگان اعلام كرد:

تولید بالغ بر 620 تن ماهی گرمابی در هرمزگان طی سال 98


تولید بالغ بر 620 تن ماهی گرمابی در هرمزگان طی سال 98 رئیس اداره توسعه آبزیان آبهای داخلی از تولید بالغ بر ۶۲۰ تن ماهی گرمابی در هرمزگان طی سال ۹۸ اطلاع داد.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، سیروس برازنده با اشاره به شرایط آب و هوایی استان هرمزگان و همینطور کمبود آب در استان هرمزگان اظهار داشت: پرورش ماهیان گرمابی در آب های داخلی و دور از محل استان یک اقدام مهم در جهت اقتصاد مقاومتی بوده است که علاوه بر صرفه جویی و استفاده بهینه از آب با استفاده دومنظوره از این آب ها سبب تقویت آب کشاورزی از نظر مواد مغذی هم می شود.
وی خاطرنشان کرد: پارسال با بهره برداری از ۱۵ سد یا سازه آبخیزداری توانستیم حدود ۴۶۰ تن انواع کپور ماهیان را در شهرستانهای بندرعباس، حاجی آباد، میناب، سیریک و رودان و همینطور حدود ۱۴۵ تن در استخرهای ذخیره آب کشاورزی تولید نماییم.
برازنده تصریح کرد: پرورش ماهیان خاویاری در هرمزگان باهدف رونق تولید، اشتغال زایی، تحقق اهداف شیلات و عملی کردن برنامه های اقتصاد مقاومتی، توسعه آبزی پروری در آب های داخلی، استفاده بهینه از ظرفیت استخرهای ذخیره آب کشاورزی موجود شروع شده است.
وی اظهار داشت: پارسال شهرستانهای بندرعباس، رودان، میناب و حاجی آباد با فعالیت ۱۵ مزرعه پرورش ماهی خاویاری توانستند بالغ بر ۱۵ تن ماهی خاویاری تولید کنند که باتوجه به اینکه از تجربه های اول استان در پروش ماهی خاویاری است رقم قابل توجهی بوده است.
رئیس اداره توسعه آبزیان آب های داخلی و سایر آبزیان شیلات هرمزگان اظهارداشت: در مجموع پارسال بالغ بر ۶۲۰ تن ماهی گرمابی در استان تولید شد.
وی با پیشبینی تولید ۶۶۰ تن ماهی گرمابی در استان هرمزگان امسال اظهار داشت: از این میزان حدود ۶۴۰ تن ماهی کپور و مابقی را ماهیان خاویاری تشکیل می دهد.
برازنده خاطرنشان کرد: بدون شک شرایط حاکم بر جهان به علت شیوع کرونا بر این تولیدات تاثیر گذار است که امید است با تلاشهای صورت گرفته بتوانیم سال جاری شهاد جهش تولید در این عرصه هم باشیم.منبع:

1399/04/23
11:44:31
5.0 / 5
2652
تگهای خبر: آب , بندرعباس , پرورش , شیلات
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش