مدیر پروژه پسماند هرمز:

كیسه های پارچه ای منقش به آهوی جبیر و لاك پشت در هرمز توزیع شد


كیسه های پارچه ای منقش به آهوی جبیر و لاك پشت در هرمز توزیع شد فاما كیش: مدیر پروژه پسماند هرمز اظهار داشت: كیسه های پارچه ای منقش به آهوی جبیر و لاك پشت 2 حیوان بومی جزیره هرمز كه در خطر انقراض هستند، در نانوایی و سوپرماركت های هرمز در میان شهروندان توزیع شد.محمد مینوسپهر در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: همزمان با روز جهانی نه به کیسه های پلاستیکی، کیسه های پارچه ای منقش به آهوی جبیر و لاک پشت دو حیوان بومی جزیره هرمز که در خطر انقراض قرار دارند، در نانوایی و سوپرمارکت های هرمز در میان شهروندان توزیع شد.
مدیر پروژه پسماند هرمز عنوان کرد: گرایش مردم به مصرف بی رویه ظروف پلاستیکی به سبب سبک، ارزان و یک بار مصرف بودن آنها در حالی است که نگهداری مواد در این ظروف اثر سو بر سلامت جسم دارد. با این وجود، مردم باز هم به مصرف کیسه های پلاستیکی تمایل دارند و استفاده از آن به یک رفتار تبدیل گشته است.
مینوسپهر اشاره کرد: زندگی بدون کیسه پلاستیک ریشه در فرهنگ ما دارد و استفاده از زنبیل های پلاستیکی، حصیری و پارچه ای یا پاکت های کاغذی، برای خیلی از ما یادآور گذشته و دوران کودکی است و می بایست با آگاهی بخشی به جامعه باردیگر آنرا احیا نماییم.
مینوسپهر اضافه کرد: کیسه های پارچه ای تا حد بسیار زیادی می تواند جای نایلون و نایلکس را بگیرد و جایگزین سالمی برای آن باشد و این کیسه ها در صورت آلوده و کثیف شدن، قابل شستشو هستند و می توان آنرا به مدت طولانی استفاده و ضمن کاهش هزینه های خانوار، کمک به کاهش تولید پسماند و حفظ محیط زیست کرد.
وی ابرازداشت: اینک وقت آن رسیده که هر یک از ما دست کم یک یا دو کیسه پلاستیکی را از چرخه مصرف خود خارج نماییم و به پیشنهاد فروشنده برای دریافت آن نه بگوییم.


منبع:

1399/04/23
20:34:48
5.0 / 5
2681
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش