برای كمك به كشور و عبور از شرایط سخت افتصادی

همكاری مشترك كیش و قشم


همكاری مشترك كیش و قشم به گزارش فاما كیش هرمزگان نشست مشترك مدیران عامل مناطق آزاد كیش و قشم ۲۶ تیر در سالن رازی مركز همایش های بین المللی كیش برگزار گردید. هدف از این نشست، هم افزایی، به اشتراك گذاشتن تجربیات و همینطور استفاده از ظرفیت های موجود در دو منطقه آزاد كیش و قشم برای كمك به دولت برای عبور از شرایط تحریم اعلام گردید.مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در انتهای این جلسه به خبرنگاران اظهار داشت: این جلسه درباب انجام همکاریهای مشترک و انتقال تجربیاتی که دراین جزایر جنوب کشور داشته ایم انجام شد و بحث های بسیار کاربردی و مفصلی نیز داشتیم. تجربیاتی که در دو منطقه آزاد قشم و کیش وجود دارد، تجربیات بهادار ای است که در شرایط سخت امروز کشور می تواند با هم افزایی و نگاه مشترک، قسمتی از مشکلات دو منطقه و قسمتی از مشکلاتی که در بحث اقتصادی کشور وجود دارد حل کند. اتفاقاتی که در منطقه آزاد قشم و کیش در ضمن سال های اخیر افتاده است بسیار مثبت و بزرگ بوده است. خوشحالم از اینکه در نیمه مرداد، افتتاح پروژه های خوبی را در مناطق آزاد قشم و کیش با حضور رئیس جمهور بوسیله ویدئو کنفرانس خواهیم داشت.

غلامحسین مظفری اضافه کرد: در کیش اقدامات بزرگ و زیرساختی زیادی انجام شده که سبب آبادانی هر چه بیشتر کیش خواهد شد، همچون آنها می توان به پروژه فرودگاه کیش و همین طور پروژه های فعالان بخش خصوصی اشاره نمود که این پروژه ها با بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال انجام می باشد و بخش عمده ای از آنها امسال و حداکثر تا شهریور سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار نمود: تجربیاتی که منطقه آزاد قشم در برخی از پروژه ها داشته اند بسیار موثر و مفیدست و امیدوارم از آنها استفاده خواهیم کرد. در حوزه انرژی کارهای خوبی انجام داده اند همین طور در زمینه پرورش ماهی و میگو از تجربیات آنها در جزیزه کیش و بندر آفتاب که سازمان منطقه آزاد کیش سهامدار آن است استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: منطقه آزاد کیش نیز تجربیات خودرا در زمینه های موردنیاز به منطقه آزاد قشم انتقال خواهد داد.همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز قشم و کیش را دو منطقه آزاد قدیمی کشور دانست و عنوان کرد: این دو منطقه آزاد در جنوب کشور، منشا خیلی از اثرات خوب اقتصادی شده اند و تعامل و همفکری می تواند این مساله را افزایش دهد.

حمیدرضا مومنی اضافه کرد: ما تجربیاتی در حوزه های مختلف صنعتی داریم و دوستان در منطقه آزاد کیش نیز در حوزه های مختلف همچون تامین منابع داشته اند که خیلی برای ما مفید و موثر بود. از قبل نیز این هماهنگی ها بود و قرار بر این بود که جنوب کشور در زمان تحریم با ظرفیت بیشتری بتوانند در دو بخش حضور پیدا کنند. یکی اینکه مناطق خودشان برای برون رفت از این بحران چگونه باید عمل کنند و دیگر اینکه مناطق آزاد و مجموعه حاکمیتی دولت در جنوب، برای کشور چه کارهایی می توانند بکنند که در حوزه تحریم، فشار کمتری به کشور وارد شود. اقدامات خوبی انجام شد ولی آن جلسات تکرار نشد. مناطق آزاد کیش و قشم اقدامات اجرایی خودرا انجام دادند، بعضی ها به نتیجه رسیدند و بعضی نیز در حال پیگیری است. امیدواریم با رویکرد موجود، خیلی از این مشکلات را رفع نماییم.

وی همین طور درمورد بحث مالیات بر حقوق شاغلان و کارکنان مستقر در مناطق آزاد اظهار داشت: قوانین و مقرراتی دراین زمینه وجود دارد، استعلام هایی صورت گرفته که منتظر دریافت پاسخ آنها هستیم. به زعم ما این قانون مشمول مناطق آزاد نخواهد شد چون این موضوعات فلسفه وجودی مناطق آزاد را زیر سوال خواهد برد و اینکه در این زمان چه ضرورتی دارد که به این موضوعات پرداخته شود جای تامل دارد.

مومنی افزود: فکر می نماییم با استعلامی که بوسیله معاونت حقوقی ریاست جمهوری انجام شده است این مساله قابل حل خواهد بود.

 


منبع:

1399/04/27
20:22:57
5.0 / 5
2663
تگهای خبر: كیش , منطقه آزاد , جزایر , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش