اجرای ۳۲۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید در هرمزگان


اجرای ۳۲۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید در هرمزگان به گزارش فاما كیش مدیرعامل شركت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به افزایش۳۲۰۰مگاواتی ظرفیت موجود تولید نیروی برق هرمزگان، اظهار داشت: درصدد هستیم تا قبل از پیك تابستان سال آینده حدود۸۰۰ مگاوات وارد مدار شود.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، محسن طرزطلب ظهر پنجشنبه در آیین افتتاح پروژه های صنعت برق استان هرمزگان با تاکید بر اینکه امروز ۱۶ طرح و پروژه تولید، توزیع و انتقال نیروی برق استان با اعتباری بیشتر از دو هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: از میان این طرح ها هفت پروژه مربوط به حوزه انتقال نیروی برق و هفت طرح هم مربوط به حوزه توزیع شبکه فشار ضعیف است که با اعتباری بالغ بر ۳۵۲ میلیارد تومان افتتاح شده است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی اضافه کرد: طرح های یاد شده در حوزه توزیع و انتقال باعث افزایش ظرفیت شبکه، بهبود ولتاژ و پایداری شبکه انتقال در شهرستان های بندرعباس، سیریک، میناب و بندرخمیر خواهد شد.
طرزطلب افزود: تأمین برق صنایع واحدهای خدماتی و تولیدی منطقه، کاهش تلفات در استان و کاهش بارهای پست این منطقه همچون دستاوردهای اجرای این پروژه ها است.
وی به طرح های تولید نیروی نیروی برق استان اشاره نمود و اظهار داشت: در شرایط موجود تراز تولید و مصرف منطقه در زمان پیک مصرف منفی بوده و میزان مصرف بالاتر از تولید است. به صورتی که کسری ما در عرصه تولید برق استان هرمزگان حدود ۷۰۰ مگاوات است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی افزود: یکی از واحدهای مهم استان هرمزگان نیروگاه بخار بندرعباس با ظرفیت یک هزار و ۲۸۰ مگاوات است که با برخورداری از چهار واحد بخار ۳۲۰ مگاواتی قدمتی ۴۰ ساله دارد.
طرزطلب تصریح کرد: در این زمان ظرفیت عملی نیروگاه به علت فرسودگی کاهش زیادی پیدا کرده بود، بدین منظور در چند سال گذشته و بخصوص از سال قبل با اقدامات صورت گرفته از جانب کارکنان این نیروگاه توانسته ایم با سرمایه گذاری ۴۸ میلیارد تومانی ظرفیت عملی واحد بخار این مجموعه را حدود ۱۱۵ مگاوات افزایش بدهیم.
وی با اشاره به برنامه وزارت نیرو و شرکت تولید نیروی برق حرارتی برای تأمین کسری تراز منفی تولید و نیازهای رو به گسترش استان هرمزگان، اظهار داشت: بدین منظور راه اندازی نیروگاه سیریک در منطقه مکران، راه اندازی نیروگاه راندمان بالای کلاس F در بندرعباس، تبدیل واحدهای گازی نیروگاه ایسین به سیکل ترکیبی، راه اندازی یک واحد متوسط در جزیزه کیش و تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی قشم در دستور کار گرفته است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به افزایش ۳۲۰۰ مگاواتی ظرفیت موجود تولید نیروی برق استان با آغاز به کار طرح های یاد شده، اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی صورت گرفته درصددیم تا قبل از پیک تابستان سال آینده حدود ۸۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق استان بیفزاییم.
وی با اشاره به افتتاح واحد نخست بخش گاز نیروگاه قشم، اظهار داشت: میزان تولید فعلی جزیره قشم حدود ۷۰ مگاوات است که در زمان پیک، نیاز مصرف این منطقه به ۲۷۰ مگاوات افزوده می شود که با ورود واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم این منطقه از نظر تولید برق در زمان پیک خودکفا شده و نیازی به تأمین برق از سرزمین اصلی ندارد.
طرزطلب افزود: همینطور با عنایت به نیاز آبی منطقه درصدد تولید آب شیرین کن در منطقه هستیم که این ظرفیت هم برای سرمایه گذار و هم برای سرمایه پذیر وجود دارد تا بخش بخار نیروگاه بیشتر به سمت تولید آب شیرین کن در منطقه برود.


منبع:

1399/04/28
13:44:28
5.0 / 5
2422
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش