آغاز سنجش كودكان بدو ورود به دبستان در هرمزگان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی


آغاز سنجش كودكان بدو ورود به دبستان در هرمزگان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی هرمزگان مدیركل آموزش و پرورش استان از آغاز سنجش كودكان بدو ورود به دبستان در هرمزگان خبرداد.موسی دادی زاده بامداد امروز(دوم مردادماه) در جمع خبرنگاران، پیش بینی نمود امسال حدود ۲۳ هزار نوآموز برای ورود به دبستان در استان در طرح سنجش شرکت نمایند.

وی اضافه کرد: برای تسهیل در سنجش و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، سامانه نوبت گیری راه اندازی و نوآموزان بوسیله مدرسه نوبت گیری می شوند.

دادی زاده اشاره کرد: برمبنای دستورالعمل های بهداشتی برای جلوگیری از شلوغی روزانه بطور متوسط ۲۰ کودک در هر پایگاه سنجش می شود در صورتیکه سال قبل روزانه ۴۰ دانش آموز سنجش می شد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان بیان کرد: ماسک و دستکش در پایگاه ها در نظر گرفته شده است و بعد از سنجش هر کودک، کلاس ضدعفونی می شود.

دادی زاده از والدین خواست در ساعت مشخص شده فقط یک نفر همراه نو آموز به پایگاه های سنجش مراجعه نموده و حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه امسال ارزیابی دهان، دندان، قد و وزن کودک برمبنای دستورالعمل های بهداشتی صورت نمی گیرد، عنوان کرد: امسال ۳۳ پایگاه ثابت، سیار و تخصصی برای سنجش کودکان در استان در نظر گرفته شده است.

دادی زاده افزود: امسال ۴۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز پایه اول در استان هستند که ۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش آموز پارینه برای ورود به پیش دبستانی سنجش شده اند و دیگر نیاز به سنجش مجدد ندارند.

وی بیان کرد: برای سنجش نو آموزان همراه داشتن کارت واکسن، اصل شناسنامه پدر و مادر و معرفی نامه مدرسه لازم است.

این مقام مسئول اضافه کرد هزینه سنجش نو آموزان امسال ۴۰ هزار تومان است که فقط با کارت بانکی قابل پرداخت می باشد.

دادی زاده بیان کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان حتما باید در طرح سنجش سلامت شرکت نمایند و اگر نوآموزی در طرح سنجش سلامت مورد ارزیابی قرار نگرفته باشد، ثبت نام آنها در مدارس با مشکل روبرو می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان اشاره کرد: در طرح سنجش سلامت، نوآموزان از نظر بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری و آمادگی تحصیلی ارزیابی می شوند.

وی در آخر با اشاره به اینکه سنجش کودکان بدو ورود به دبستان تا آخر شهریور ادامه دارد.، اضافه کرد: مهر امسال ۲۵ هزار دانش آموز پیش دبستانی مورد سنجش قرار می گیرند.

منبع:

1399/05/02
17:18:16
5.0 / 5
2443
تگهای خبر: پرورش , تخصص , هرمزگان , هزینه
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش