استاندار هرمزگان خواستار شد

همكاریهای تجاری با كشورهای همجوار هرمزگان در اولویت باشد


همكاریهای تجاری با كشورهای همجوار هرمزگان در اولویت باشد هرمزگان استاندار هرمزگان اظهار داشت: توسعه رایزنی های اقتصادی در جهت افزایش مبادلات تجاری و صادرات و واردات كالا از راه ارتباط با كشورهای همسایه، باید در اولویت قرار گیرد.فریدون همتی شب گذشته(هشتم مردادماه) در نشست شورای روابط خارجی استان هرمزگان، با اشاره به فعالیت مجدد دفتر نمایندگی امور خارجه در بندرعباس و مدیریت توانمند این نمایندگی عنوان کرد: این شورا باید زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری توسعه مبادلات و ارتباطات و معرفی ظرفیت های استان هرمزگان بخصوص در کشورهای همجوار این استان در حوزه خلیج فارس را فراهم آورد و در عرصه ارتباطات بین المللی کارساز و راهگشا باشد.
وی افزود: افزایش تعاملات با سفارتخانه های کشورهای مختلف در جمهوری اسلامی ایران و همینطور سفرای ایران در کشورهای همجوار در حوزه خلیج فارس و توسعه رایزنی های اقتصادی در جهت افزایش مبادلات تجاری و صادرات و واردات کالا از راه ارتباط با کشورهای همسایه، باید در اولویت و دستور کار این شورا قرار گیرد.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: اتاق بازرگانی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید در این راستا فعالانه عمل کرده و ارتباطات گسترده تری با اتاق های بازرگانی مشترک کشورمان به خصوص با کشورهای همسایه استان هرمزگان داشته باشند و با این هماهنگی و رابطه بیشتر، به توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی کمک کنند.
همتی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از لنج داران و ملوانانی که از راه گمرکات و مرز رسمی به فعالیتهای تجاری می پردازند، خاطرنشان کرد: برخی مشکلات به وجود آمده در مورد توقف و عدم ورود کالاهای برخی لنج ها در استان های هرمزگان و بوشهر، به علت واردات کالاهای گروه چهار است که ورود این کالاها به کشور طبق قانون ممنوع می باشد.
وی تصریح کرد: همه باید به قوانین و مقررات کشور احترام بگذاریم و از فعالان لنج دار و ملوانی هم انتظار است به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: برای رفع مشکل موجود در این خصوص، پیگیری هایی در سطح ملی انجام شد و با درخواست استانداران هرمزگان و بوشهر و با دستور وزیر کشور هفته آینده جلسه کمیته این مورد با حضور دستگاه های مرتبط در این خصوص برگزار می گردد و جمع بندی و پیشنهادات این کمیته جهت بررسی و تصویب به هیأت دولت عرضه خواهد شد.
همتی بیان نمود: تلاش می نماییم در این یک مرحله مشکل این لنج ها که چنین کالاهایی را حمل کرده اند رفع گردد اما برای مراحل بعدی فهرست اقلام و کالاهای مورد نیاز کشور در اختیار لنج داران قرار می گیرد تا ضمن صادرات کالاها و محصولات تولیدی، کالاهای مورد نیاز کشور را که طبق قانون مجاز است، وارد کنند.
وی اظهار داشت: اصرار برخی برای واردات کالاهای گروه چهار که ورود آنها به کشور ممنوع می باشد، نشان داده است برخی افراد سودجو در پشت پرده این مساله قرار دارند و این کار با عنایت به ممنوعیت ورود این کالاها، نوعی قاچاق سازمان یافته به حساب می آید.
استاندار هرمزگان اظهار نمود: از ملوانان و لنج داران استان هرمزگان انتظار داریم، کالاهایی که مورد نیاز کشور بوده و طبق قانون مجاز است را در قالب قوانین و مقررات از راه مرزها و گمرکات رسمی وارد کنند و در این صورت به صورت کامل مورد حمایت خواهند بود و مشکلات و موانع آنها هم رفع می شود.
به گزارش فاما کیش به نقل از ایسنا، در این جلسه سعید شعبان رئیس دفتر نمایندگی وزارت خارجه در بندرعباس و دبیر شورای روابط خارجی به تشریح برنامه های پیش رو و چالشهای حوزه مربوطه پرداخت.1399/05/09
12:04:57
5.0 / 5
2613
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش