رئیس گروه توسعه میگوی شیلات هرمزگان:

آغاز دوره دوم ذخیره سازی میگو در سایت های پرورش میگوی هرمزگان


آغاز دوره دوم ذخیره سازی میگو در سایت های پرورش میگوی هرمزگان رئیس گروه توسعه میگوی شیلات هرمزگان از آغاز دوره دوم ذخیره سازی میگو در سایت های پرورش میگوی هرمزگان آگاهی داد.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، علی اکبر مجاز با اشاره به دستاوردهای صنعت تکثیر و پرورش میگو برای استان هرمزگان همچون رونق و جهش تولید، ارز آوری، اشتغال زایی و … اظهار داشت: برای تداوم این مسیر و همین طور ارتقای بیش از پیش دست آورده ای آبزی پروری خصوصاً در حوزه میگو نیازمند حمایت و یاری همه مسئولان استان و همت مضاعف بخش خصوصی هستیم.
مجاز آغاز دوره دوم ذخیره سازی در در سایت های پرورش میگو استان را ملزم به رعایت دستورالعمل ها ی ابلاغی و استحصال شرایط فنی لازم خواند و اظهار داشت: احراز این شرایط بسیار حائز اهمیت می باشد چونکه می تواند در صورت عدم تحقق منجر به خسارت شود.
رئیس اداره توسعه میگو اظهار داشت: خوشبختانه باتوجه به وجود لارو مورد نیاز در استان هرمزگان، امسال نیازی به واردات بچه میگو از دیگر استانها نخواهیم داشت.
مجاز مجتمع های پرورش میگوی تیاب جنوبی و شمالی، سایه خوش، مقام، هنگام، دوستکو، کولغان، شور اول و دوم سیریک و یکدار شرقی و غربی، گزی میانی و غربی را از اهم مجتمع های پرورش میگو استان خواند.
رئیس گروه توسعه میگو شیلات استان اظهار داشت: اهمیت آبزی پروری در حفاظت از زیست دریایی برای نسل آینده، ارز آوری، رونق تولید و اشتغال زایی به خوبی مشخص است بطوریکه هم اکنون استان را با همت صورت گرفته توانسته به قطب تولیدات شیلاتی کشور تبدیل کند.
مجاز اضافه کرد: باتوجه به ساحل و دریای گسترده و همین طور شرایط آب و هوایی استان هرمزگان، شرایط برای کشت و پرورش انواع آبزیان به ویژه ماهی و میگو از سال های قبل فراهم گشته است و هر سال بر این ظرفیت برای رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی افزوده می شود.

1399/05/19
21:12:30
5.0 / 5
2049
تگهای خبر: آب , بندرعباس , پرورش , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش