اولویت نخست در بازگشائی مدارس، امنیت بهداشتی دانش آموزان و معلمان است


اولویت نخست در بازگشائی مدارس، امنیت بهداشتی دانش آموزان و معلمان است فاما كیش: هرمزگان معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: اولویت نخست وزارت آموزش و پرورش در بازگشائی مدارس، ایجاد شرایطی است كه ایمنی و بهداشت دانش آموزان و معلمان تامین شود.شاپور محمد زاده روز گذشته(۲۸ مردادماه) در جلسه بررسی میزان آمادگی آموزش و پرورش استان هرمزگان برای شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اظهار داشت: نگرانی والدین و جامعه از شیوع بیماری کرونا و فرستادن دانش آموزان به مدرسه در سال جدید را می توان در میزان افت متقاضیان در آزمون های مدارس نمونه، تیزهوشان و کارشناسی ارشد به خوبی تماشا کرد.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش از تمام ظرفیت خود برای بازگشائی مدارس در شرایط مطلوب بهداشتی بهره برده است و اولویت اول ما در بازگشائی مدارس، حفظ و ارتقاء امنیت بهداشتی دانش آموزان بعنوان نسل آینده کشور و تمام فرهنگیان کشور است.

محمد زاده افزود: به یقین می توان اظهار داشت که آموزش و پرورش موفق ترین دستگاه اجرائی در پیشبرد اهداف خود و ادامه روند وظایف محوله که همان تربیت نیروی انسانی کارآمد است، بشمار می آید که این موفقیت در این شرایط سخت کرونا، با تلاش همه فرهنگیان و تدابیر و برنامه ریزی مناسب و پیگیری های شبانه روزی اعضای ستادی در استانها و وزارت حاصل شده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر بازگشائی مدارس در ۱۵ شهریور ماه ۹۹، اشاره کرد: بازگشائی مدارس در سه حالت سفید، زرد و قرمز می باشد که در وضعیت سفید، مدارس به مانند سنوات گذشته حضوری خواهد بود و برنامه های تلویزیونی و شبکه شاد بعنوان آموزش مکمل به دانش آموزان می باشد.

محمد زاده افزود: بازگشائی و روند آموزش در وضعیت زرد به صورت ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی می باشد که ۵۰ درصد آموزش ها به صورت مجازی است و در آموزش حضوری نیز با تقسیم دانش آموزان کلاس های پرجمعیت و حضور دانش آموزان به صورت زوج و فرد و یا در دو شیفت بامداد و عصر، برنامه ریزی می شوند.

معاون مقام عالی وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: در وضعیت قرمز تمامی آموزش ها به صورت غیر حضوری و بوسیله مجازی اتفاق می افتد و این وضعیت برای پایه اول ابتدائی که نخستین تجربه خود در ورود به مدارس است بسیار مشکل و سخت می باشد و در این پایه نیاز به همکاری و همراهی والدین بیش از پایه های دیگر احساس می شود.

محمد زاده به کاهش میزان ساعات تدریس در فضای مجازی اشاره نمود و اضافه کرد: میزان ساعات حضور دانش آموزان اول ابتدائی در کلاس مجازی ۲۵ دقیقه، پایه دوم تا ششم ابتدائی به میزان ۳۰ دقیقه و در متوسطه اول و دوم به میزان ۳۵ دقیقه می باشد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: معلمان مجاهدان عرصه تعلیم و تربیت هستند و در این شرایط سخت کرونا با وجود ظاهر قضیه، فعالیت و وظایف آنها دوچندان شده است به شکلی که معلمان به صورت تمام وقت در کلاس های مجازی و نیز در پاسخگویی به سئوالات و مسائل آموزشی و پرورشی دانش آموزان فعالیت می نمایند.
1399/05/29
21:09:34
5.0 / 5
2016
تگهای خبر: پرورش , سازمان , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش