دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منكر هرمزگان:

در هرمزگان جامعه نسبت به منكرات چندان حساس نیست


در هرمزگان جامعه نسبت به منكرات چندان حساس نیست به گزارش فاما كیش هرمزگان دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منكر هرمزگان با اشاره به اینكه متأسفانه در هرمزگان جامعه نسبت به منكرات چندان حساس نیست، بیان نمود: مطالبه گری در هرمزگان در سطح پایین قرار دارد و باید از مردم خواهش نماییم تا در زمینه مطالبه گری فعال شوند.حجت الاسلام والمسلمین حسن کریمی، دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان هرمزگان بامداد امروز(۲۹ مردادماه) در نشستی خبری، اضافه کرد: آنچه از قرآن کریم، روایات و احادیث ائمه و نظر اندیشمندان و بزرگان برمی آید و استنباط می شود اهمیت و اولویت "امر به معروف و نهی از منکر" است و اهمیت و آن از تمامی دستورات الهی بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود، تمامی دستورات الهی اجرایی می شود، اظهار نمود: فرهنگسازی صحیح در گرو اجرای درست امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

کریمی با اشاره به اینکه علت آنکه به خیلی از دستورات الهی بی توجهی می شود یا در جامعه شاهد برخی منکرات هستیم عدم اجرای درست و عملی کردن امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود شاهد عدم وجود منکرات در جامعه و فرهنگسازی صحیح و اجرای درست عدالت هستیم.

وی افزود: اجرای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه مردم است و باید مردم خود آمر به معروف و نهی کننده از منکر باشند و این مورد بدون مشارکت مردم عملی نمی گردد.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر هرمزگان با اشاره به اینکه مردم باید مطالبه گر باشند و در مقابل تخلفات و پایمال شدن حقشان سکوت نکنند، عنوان کرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در این وادی دارند و بعنوان پل ارتباطی مردم و مسؤلان باید خود نقش مطالبه گری و روشنگری در بحث امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه شهادت امام حسین(ع) خود نتیجه ترک امر به معروف و نهی از منکر جامعه آن زمان بود، اضافه کرد: اگر پرچم امر به معروف و نهی از منکر زنده نگاه داریم، نظام سالامی حفظ و پیشرفت و رشد می کند

کریمی با اشاره به اینکه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دنبال احیای این دستور الهی هستیم، خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد گروه های جهادی از خود مردم برای توسعه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستیم و در این حوزه شرایط و آموزش موردنیاز را فراهم می نماییم.

وی افزود: قانون پشتیبانی از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سال ۹۴ در ۲۴ ماده به تصویب رسیده و اگر آنرا به درستی اجرایی نماییم شاهد تحولی شگرف در جامعه خواهیم بود.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر هرمزگان با اشاره به اینکه متأسفانه در هرمزگان جامعه نسبت به منکرات چندان حساس نبوده و بی تفاوتی نسبت به منکرات وجود دارد، بیان نمود: مطالبه گری در هرمزگان در سطح پایین قرار دارد و باید از مردم خواهش نماییم تا در زمینه مطالبه گری فعال شوند.

وی با اشاره به اینکه زمانی که مردم پای کار نباشد مطالبه گری در جامعه شکل نگرفته و شاهد رواج منکرات در تمامی زمینه ها خواهیم بود، تصریح کرد: طی یکسال اخیر گزارشاتی به دستمان رسیده که حتی در این بین مدیران دستگاه های اجرایی هم قرار داشته و با ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر سبب تغییر رویه و نتیجه مثبت بوده ایم.

کریمی در انتها از مهم ترین وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تعامل دوطرفه با دستگاه ها برشمرد و اظهار داشت: ستاد باید در ارتباط با دستگاه ها در یک تعامل دو طرفه باشد و برای تحقق این فریضه الهی به دستگاه ها کمک نماید، آنها هم به ستاد کمک فکری و برنامه داده و مطالبه گری کنند تا ستاد امر به معروف بتواند اهداف خودش را به انجام برساند.

منبع:

1399/05/29
22:37:37
5.0 / 5
1727
تگهای خبر: پیشرفت , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش