روز هرمزگان در تقویم فرهنگی استان ثبت می شود


روز هرمزگان در تقویم فرهنگی استان ثبت می شود به گزارش فاما كیش هرمزگان رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان مصوب شد كه در كنار روز ملی خلیج فارس، روز پنجم اردیبهشت ماه بعنوان «روز هرمزگان» ثبت گردد.حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده روز گذشته(۱۶ شهریورماه) در جلسه شورای فرهنگی استان هرمزگان، اظهار نمود: امروز یکی از جلسات شورای فرهنگ عمومی هرمزگان با حضور اعضای این شورا برگزار و تاکیداتی بر روی تدوین نقشه راه فرهنگ عمومی استان هرمزگان انجام شد.

وی با اعلان اینکه برای نقش آفرینی هر چه بیشتر این شورا در فرهنگ عمومی استان هرمزگان تلاش خواهیم کرد، اظهار نمود: در کنار روز خلیج فارس، روز هرمزگان را در پنجم اردیبهشت ماه را در چارچوب هفته فرهنگی استان خواهیم داشت.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان عنوان کرد: از آغاز روز هرمزگان تا آغاز روز خلیج فارس یک هفته است که مردم استان در این یک هفته ظرفیت ها، توانمندی ها و پیشینه تاریخی خودرا ارائه خواهند کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبادی زاده با ذکر این نکته که برنامه های خوبی برای روز هرمزگان در نظر گرفته شده است، مطرح کرد: من این روز را به مردم شریف هرمزگان تبریک می گویم.

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار نمود: در آینده برنامه های فرهنگی استان هرمزگان را ذیل سند جامع فرهنگی پیش خواهیم برد.

حجت الاسلام عبادی زاده تشریح کرد: کارگروه های شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان امروز تشکیل شدند که مانند کمیسیون ها مباحث را کارشناسی می کنند و مورد بحث قرار می دهند. خروجی این کارگروه ها بعنوان دستور کار در شورای فرهنگی و عمومی استان هرمزگان مطرح می شود.

وی بیان داشت: کلیات پیوست های فرهنگی بعضی از شهرستان های استان هرمزگان تصویب گردید. جزیره هرمز، شهرستان جاسک بعنوان شهر در دست توسعه و شهرستان پارسیان؛ سه شهرستانی هستند که بواسطه ظرفیت های بالای توسعه ای، دارای پیوست فرهنگی خواهند شد.
امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان عنوان کرد: مقرر شد بتوانیم پیوست فرهنگی آنها را آماده نماییم و حرکت خوبی در امتداد توسعه متوازن در سطح استان هرمزگان برداشته شود.

منبع:

1399/06/17
19:45:33
5.0 / 5
2056
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش