رییس دانشگاه آزاد در بازدید از مجتمع كشتی سازی خبر داد

ایجاد سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل با محوریت واحد بندرعباس


ایجاد سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل با محوریت واحد بندرعباس فاما كیش: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از مجتمع كشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، از ایجاد سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس آگاهی داد.


به گزارش فاما کیش به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز در ادامه برنامه های سفر به استان هرمزگان، از شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بازدید کرد.
دکتر طهرانچی در این بازدید که با همراهی حجت‎ الاسلام والمسلمین عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و مهندس حمید رضاییان مدیرعامل شرکت ایزوایکو انجام شد، از بخش های مختلف مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بازدید به عمل آورد.
وی در این بازدید، صنعت کشتی سازی و صنایع فراساحل را یکی از نمونه های صنعت دانش بنیان دانست و با اعلان اینکه این صنعت در کشور ما بدون وابستگی پیش می رود، اظهار داشت: واقعیت این است که ما را در صنعت دریا عقب نگه داشته اند، چونکه ایران با ۲۷۰۰ کیلومتر مرز آبی، نباید گرفتار چنین وضعیتی در صنایع در رابطه با دریا باشد.
آموزش، پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد برمبنای سفارش صنایع تنظیم می شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: علم و فناوری دریا تقریباً مغفول مانده و بنا بر این است که صنعت دریا نیازهای فراوانی دارد. در این راستا یکی از اهداف جدی دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه ریزی در رابطه با حوزه دریاست. از ین جهت، یکی از نظام موضوعات پژوهشی احصاء شده در سامانه پژوهشیار، به این مساله اختصاص یافته است.
دکتر طهرانچی از ایجاد سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس آگاهی داد و اظهار داشت: این سرا بعنوان قسمتی از شبکه عظیم دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد می شود تا جوانان بتوانند در بخش های مختلف ناوبری و صنایع دریایی و فراساحل، در محیط عملی آموزش ببینند. باید تلاش شود سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل مکمل صنعت دریایی باشد.
وی افزود: ساختار در دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با نیاز صنعت تعریف می شود و آموزش، پژوهش و فناوری برمبنای سفارش صنایع تنظیم می شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آخر اظهار داشت: این دانشگاه با بستر بیش از ۲۲ هزار عضو هیأت علمی، ۱۰۰ هزار پژوهش تحصیلات تکمیلی و بیش از یک میلیون دانشجوی در حال تحصیل، امروز می تواند حرکت خوبی در حوزه دریا آغاز کند که ثمرات آن برای جمهوری اسلامی ایران یک ارزش آفرینی جدی باشد که در این راستا واحد بندرعباس سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل را به وجود می آورد.
برمبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس حمید رضاییان، مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با ابراز خرسندی از بازدید دکتر طهرانچی از این مجتمع، اظهار نمود: چالش بزرگ صنایع ما در حوزه منابع انسانی است و ریشه تربیت منابع انسانی در دانشگاه است. از دانشگاه آزاد اسلامی می خواهیم این حوزه را تقویت کند. مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی افتخار ماست و با تمام توان در خدمت این دانشگاه خواهیم بود.
منبع:

1399/06/20
11:39:02
5.0 / 5
2000
تگهای خبر: آب , بندرعباس , دریا , ساحل
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش