نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

نباید با یك جوسازی اقتصادی، قیمت ها چندین برابر شود


نباید با یك جوسازی اقتصادی، قیمت ها چندین برابر شود به گزارش فاما كیش هرمزگان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: خیلی از محصولات داخلی ارتباطی با قیمت ارز و ارتباطات بانكی و پولی با خارج از كشور ندارد و نباید به ناگاه با یك جوسازی اقتصادی، چندین برابر قیمت پیدا كند.حجت الاسلام محمد عبادی زاده ظهر امروز(۲۱ شهریورماه) در جمع نمازگزاران بندرعباسی، اظهار نمود: جهان اسلام در مقابل توطئه جدید استکبار به یک اتحاد و انسجام نیاز دارد.

وی با بیان این که تکرار توهین به رسول خدا و آتش زدن قرآن در اروپا با اهداف و اغراضی مشخص و با رویکرد انحراف اذهان عمومی از رخدادهای پیرامونی و توطئه های صهیونیستی در قبال جهان اسلام صورت می گیرد، تصریح کرد: واکنش های روزهای اخیر به این اقدامات موهن نشان داد که جهان اسلام هیچگاه در مقابل این قبیل اقدامات کوتاه نخواهد آمد.

امام جمعه بندرعباس افزود: علمای شیعه و سنی در هرمزگان هم مواضع مناسب و هوشیارانه ای در ایام اخیر اتخاد کردند که جلوه ای از وحدت در موضوعات کلان دینی است.

حجت الاسلام عبادی زاده، یکی از مهم ترین مسؤولیت دولتمردان در سال پایانی فعالیت خویش را کنترل قیمت ها و پیشگیری از افزایش بی رویه قیمت محصولات در رابطه با زندگی مردم دانست و عنوان کرد: درست است که کشور ما درگیر تحریم های اقتصادی می باشد اما واقعیت آن است که خیلی از محصولات داخلی ارتباطی با قیمت ارز و ارتباطات بانکی و پولی با خارج از کشور ندارد و نباید به ناگاه با یک جوسازی اقتصادی، چندین برابر قیمت پیدا کند.

وی از دستگاه های نظارتی هم خواست به صورت ویژه در مورد کنترل قیمت ها دغدغه داشته باشند و اجازه ندهند برخی افراد سودجو نسبت به گران کردن کالاهایی که با ارز یارانه ای وارد کشور شده و یا کالاهایی که قیمت آنها مشخص و مدون است، با روان مردم بازی کنند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان، چاره اندیشی در زمینه مشکلات اقتصادی مردم را هنر مسؤولان دانست و خاطرنشان کرد: مردم ما ۴۲ سال است که پای انقلاب اسلامی ایستاده اند و در همه شرایط مقاومت کرده اند و الان مسؤولان وظیفه دارند در این حوزه مسؤولانه تر و دغدغه مندتر عمل کرده و به یاری یکدیگر، فشار را از دوش مردم بردارند.

حجت الاسلام عبادی زاده در ادامه راهکار اصلی و حقیقی برای غلبه بر تحریم ها و ایستادگی در مقابل فشارها و تکانه های اقتصادی را تقویت تولید ملی برشمرد و اظهار داشت: هر چه در کشوری تولید جدی تر گرفته شود و همه ارکان آن برای پشتیبانی از تولید مصرانه تر پای کار باشند، آن اقتصاد از گزند صدمه ها در امان تر است و ما این چاره اساسی را از فرمایشات دقیق و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی برداشت کرده ایم.

امام جمعه بندرعباس در ادامه با تجلیل از ورود مجلس به امر نظارت میدانی بر حسن اجرای قوانین و سفر رئیس مجلس به مناطق مختلف کشور در ایام اخیر، عنوان کرد: نظارت میدانی مجلس بویژه رئیس مجلس در استان های مختلف کشور گشایش گر امور است و باید با دقت مشکلات و مسائل هر منطقه احصا و در اختیار کمیسیون های مجلس قرار گیرد تا این سفرها بتواند اثراتی مطلوب بر زندگی مردم داشته باشد.

منبع:

1399/06/22
12:48:03
5.0 / 5
2191
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش