در جلسه مشترك با مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛

ضرب الاجل دادستان بندرعباس جهت تشكیل كمیته ساماندهی كامیون ها


ضرب الاجل دادستان بندرعباس جهت تشكیل كمیته ساماندهی كامیون ها به گزارش فاما كیش دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس بر ضرورت تشكیل كمیته ساماندهی كامیونهای حمل شهری تاكید نمود.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، مجتبی قهرمانی در جلسه ساماندهی وضعیت کامیونهای حمل شهری بر ضرورت تشکیل کمیته ساماندهی کامیونهای حمل شهری و برگزاری جلسات مستمر این کمیته تصریح کرد و اظهار داشت: همه دستگاهها ملزم به آماده سازی زیر ساخت های لازم سخت افزاری و نرم افزاری مطابق با سامانه کنترل تردد بندر شهید رجایی ACCESS CONTROLمی باشند.
قهرمانی به دستور العمل نظارت و پیگیری حقوق عامه اشاره نمود و تصریح کرد: به منظور پیگیری و نظارت برحسن اجرای قوانین و همینطور انجام اقدامات لازم در جهت مراقبت و صیانت از حقوق عمومی، کمیته ساماندهی کامیونهای حمل و نقل شهری در حداقل زمان ممکن با عضویت دستگاههای متولی تشکیل گردد.
این مقام قضایی اظهار داشت: بعد از تشکیل کمیته، کلیه امور نظارت بر حسن اجرای قوانین همینطور احصاء نقطه نظرات و دیدگاه های در فرایند اجرای مصوبات مورد ارزیابی اعضای کمیته ساماندهی قرار خواهد گرفت.
دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس با اشاره به اینکه کلیه کامیون های که قصد عزیمت به بندر شهید رجایی را دارند می بایست دارای مجوز بارگیری یا بارنامه باشند اظهار داشت اطلاعات کامیون ها از راه ارگان های ذیربط و به شکل برخط به بندر شهید رجایی ارسال شود.
قهرمانی اظهار داشت: بدیهی است از ورود کامیون های که اطلاعات آن در سامانه ACCESS CONTROL ثبت نشده باشد ممانعت بعمل خواهد آمد.
وی اضافه کرد: برپایه اطلاع رسانی که پیش تر صورت گرفته با هرگونه تخلف نظیر عدم ثبت نام در سامانه، بارگیری غیر مجاز وخارج از نوبت که حقوق عامه رانندگان را تضییع کند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان هم در این نشست ضمن تشریح طرح ACCESS CONTROL در بندر شهید رجایی، هدف از این اقدام مهم را هوشمندسازی دروازه های ورودی منطقه ویژه اقتصادی به منظور ساماندهی ورود کامیون و تریلرها برای تخلیه و بارگیری کالا و توزیع عادلانه بار عنوان نمود.
وی اجازه ورود کامیون به بندر را منوط به دریافت اطلاعات بارنامه و مجوز بارگیری و ثبت آن در سامانه برشمرد.
مدیر کل بنادر ودریا نوردی استان هرمزگان کامیون های حمل شهری (کامیون هایی که کالا را از بندر به انبارهای حومه شهر حمل می نمایند، کامیون حمل شهری گفته می شود) را تابع شیوه نامه مذکور دانست و اظهار داشت: کامیونهای شهری هم ملزم به رعایت تمامی دستورالعمل های یاد شده بوده و می باید از راه شهرداری بندرعباس فرآیند نوبت دهی و عرضه اطلاعات بر خط به سامانه کنترل تردد بندر ACCESS CONTROL را دنبال نمایند.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تبادل اطلاعات الکترونیکی در بستر نرم افزاری را عاملی مهم درجهت پیشگیری از تخلفات احتمالی و متضررشدن قشر زحمتکش رانندگان وجلوگیری از بارگیری غیر مجاز و خارج از نوبت دانست.
وی تصریح کرد: بمنظور ایجاد این ارتباط سیستمی و اجرای دقیق اهداف؛ تشکیل کمیته ساماندهی کامیونهای حمل شهری و برگزاری مستمر جلسات امری ضروریست.
براساس این گزارش و بنا به دستور دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بندرعباس تشکیل کمیته ساماندهی کامیونهای حمل شهری متشکل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، شهرداری بندرعباس و اتحادیه انبارهای تجاری به عنوان اعضاء این کمیته مشخص و برپایه تدوین برنامه ای نظام مند نسبت به برگزاری جلسات مستمر این کمیته اقدام خواهند نمود.

1399/06/30
22:03:46
5.0 / 5
1932
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش