با حضور نماینده ای از بانك مركزی در هرمزگان موافقت شد


با حضور نماینده ای از بانك مركزی در هرمزگان موافقت شد فاما كیش: هرمزگان رئیس كل بانك مركزی باتوجه به درخواست پارلمان بخش خصوصی استان در حوزه بانكی با حضور نماینده ای از بانك مركزی در استان هرمزگان موافقت نمود.عبدالناصر همتی در پاسخ به درخواست اتاق بازرگانی بندرعباس، اظهار داشت: بمنظور جلوگیری از روند طولانی برگشت ارز حاصل از صادرات و نیز اتخاذ درصد برگشت ارز به صرافی ها در سامانه سنا نماینده ای از بانک مرکزی در استان حضور می یابد.
تمدید تعرفه های مواد معدنی برمبنای تیپ قراردادی سابق
سرپرست وزارت صنعت و معدن با پیشنهاد اتاق بازرگانی بندرعباس درباب تمدید تعرفه های مواد معدنی برمبنای تیپ قراردادی سابق تا آخر سال موافقت نمود.
جعفر سرقینی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به این که افزایش تعرفه های مواد معدنی باتوجه به نوع تیپ قراردادهای سازمان بنادر و دریانوری استان صورت می گیرد موافقت خودرا با پیشنهاد اتاق بازرگانی بندرعباس با تمدید تعرفه های مواد معدنی برمبنای تیپ قراردادی سابق تا آخر سال اعلام می نمایم.
وی ادامه داد: تیپ قراردادی جدید را توسط سازمان های مربوطه کارشناسی می نماییم.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه وضع عوارض صادراتی گچ برای جلوگیری از خام فروشی بوده است، بیان کرد: به دنبال این مساله هستیم تا معافیت به صادرات گچ استان هرمزگان داده شود تا گچ این استان به صورت دانه بندی بدون عوارض به کشورهای دیگر صادرات شود.
سرقینی همین طور درباب برنج های دپو شده در گمرک نیز اشاره کرد: این برنج ها با ارز ۴۲۰۰ وارد گمرک شده اند و آن قسمتی از این محموله ها که تابحال در گمرک معطل مانده است، با ارز نیمایی باید ترخیص و آزاد شوند.
پیام رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس و مهرداد سوداگر رئیس اتحادیه آبزیان استان هرمزگان بعنوان نمایندگان بخش خصوصی در این جلسه با ارائه مشکلات و موانع پیش روی فعالان اقتصادی در بخش های مختلف زمینه ساز این مصوبات در بخش بانکی و معدنی شدند تا بار دیگر فعالان اقتصادی شاهد همدلی و همراهی اتاق در حل مشکلاتشان باشند.
منبع:

1399/07/06
20:23:20
5.0 / 5
1712
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش