تكنیك های عكاسی صنعتی و تبلیغاتی


تكنیك های عكاسی صنعتی و تبلیغاتی عكاسی صنعتی خلاقانه و موثر در همه حوزه ها ، توانسته است تاثیرات عمیقی در آن حوزه نشان دهد. در صنایع غذایی این تصاویر هستند كه بیننده را ترغیب می كنند، چیزی را كه می بیند امتحان كنند.


مقدمه عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی ترکیب نقاشی و عکاسی و تجارت است. هنری که تنها یک پیام  را به بیننده منتقل نمیکند، بلکه او را به اندیشیدن به پیام تصویر وا میدارد. سپس این هنر صنعتی گام خود را فراتر گذاشته و در ذهن بیننده جرقه ای را روشن میکند ، جرقه ای که  بیننده را به سمت همان راهی  میکشاند که عکاس انتظار آن را دارد. تمام این جملات راز فلسفه وجودی و زنده بودن این هنر تجاری می باشد.

عکاسی صنعتی یا  Commercial Photography وجود خود را مدیون رنگها و تناسب مابین رنگها است، مدیون نور و زاویه نورهاست و مدیون اشکال اجسام در تصاویر و چیدمان آنها در کنار هم است. در زمانی که هنر در کنار تجارت قرار نگرفته بود، عکاسی تنها یک هنر بود که زیبایی ها را به تصویر می کشید و تجارت در سویی دیگر تنها با کلمات سخن می گفت و هر دو راه خود را میرفتند؛ اما  هیچ یک مانند زمانی که با هم تلفیق شدند، نتوانسته بودند دنیای هنر و کسب و کار را متحول کنند، گویی به دنیای هنر عکاسی، خلاقیت به مقدار بیشتری تزریق شد و تجارت نیز خون تازه ای را در رگهای خود تجربه نمود. تحولاتی که در افزایش فروش محصولات منعکس گردید.

نقش عکاسی صنعتی در تبلیغات

وقتی  در عکاسی صنعتی تصاویر درج شده در عکسها ، تنها محدود به گل و گیاه و تصاویر افراد نشد، وقتی اجسام را در کنار هم چیدند تا در کنار هم پیامی را منتقل کنند، یکی از تاثیرگذارترین تبلیغات بصری خلق گردید.

مقاله های بدون تصویر ، کمتر خوانده میشوند، روزنامه های بدون تصویر خسته کننده هستند، سخنرانی های که در آن یک نفر می ایستد و با کلام خود درباره محصول مورد نظر صحبت میکند، تا آخر دنبال نمیشود، لیست غذای بدون تصویر کمتر می فروشد، تصاویر بی روح و بدون خلاقیت تاثیرگذاری چندانی ندارند.

اما وقتی تصاویر خلاقانه پر از رنگ و نور و زیبایی به نوشته اضافه میشوند، گویی بیشتر مطالب اضافه هستند؛ زیرا تصاویر خود به تنهایی هر آنچه که لازم است، میگویند. مردم به تصاویر بیشتر دقت می کنند، پیام آن را بهتر درک می کنند، گویی تبلیغات جذاب تر میشود.

نکات مهم در عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی خلاقانه و موثر  در همه حوزه ها ، توانسته است تاثیرات عمیقی در آن حوزه نشان دهد. در صنایع غذایی این تصاویر هستند که بیننده را ترغیب میکنند، چیزی را که میبیند امتحان کنند. به تصاویر بر روی بسته بندیها نگاه کنید؛ ما بین دو بستنی که یکی تصویر زیبای یک بستنی را دارد در حال که کودک شیطانی بر آن گاز میزند و دیگری که  بسته بندی  ساده  و بدون تصویر جذابی دارد، کدام یک شما را به خرید تحریک میکند؟ پاسخ این سوال ، دلیل  نیاز به درج  تصاویر برای تبلیغات است.

 

بهترین عکاسی صنعتی

در عکاسی صنعتی قرار است تصویری که خلق میشود چه پیامی را به بیننده منتقل کند؟ این اولین سوالی است که باید پاسخ داده شود؛ پاسخ این سوال استراتژی این عکس را مشخص خواهد کرد و فکر پشت این تصویر خواهد بود. گاهی ما می خواهیم بگوییم این غذا مزه متفاوتی دارد، گاهی خواهیم گفت کیک درون بسته تازه است، گاهی باید بگوییم این شکلات بسیار مفید است. تولید کننده قطعه ای میخواهد بگوید این قطعه بسیار دقیق ساخته شده است. سازنده لوازم و ابزار میخواهد بگوید ابزار او محکم هستند. ارائه دهنده سرویسی میخواهد بگوید در کمترین زمان موجود سرویس را ارائه میدهد. این فکر پشت خلق تصویر در عکاسی صنعتی است.

پیام که مشخص شد ، باید محصولی را برای عکاسی صنعتی انتخاب نماییم که میتواند چنین پیامی را به خوبی منتقل کند ، نمی توان همبرگر سوخته را در یک نان باگت قرار داد و حرف از لذیذ بودن زد ، نمیتوان گوجه پلاسیده را در کنار همبرگر قرار داد و سخن از تازگی زد. نمی‌توان سخن از اصل بودن عسل زد و در تصویر ، قوام عسل را به تصویر نکشید. بهترین محصول انتخاب میشود ؛ اگرچه  بیشتر اوقات به طور مصنوعی ویژگی  مورد نظر را  پررنگ میکنند.

در عکاسی صنعتی چیدمان درون تصویر و فضای درون عکس ، خود داستان دیگری دارد. در کنار محصول گاهی باید از محصولات دیگری نیز استفاده کرد تا پیام به طور کامل منتقل گردد. ماهیتابه ای که مرغ برشته شده ای درون آن است می خواهد بگویید به این ماهیتابه نه تنها چیزی نمیچسبد ، بلکه به خوبی برشته و خوش طعم میشود.

مبلی که در کنار پنجره روبه دریاست و پرده خوشرنگی به آن آویزان است ، چه مطلبی به شما میگوید؟

یک عکاس حرفه ای نیاز دارید ؛ کسی که هنر و تجارت را به خوبی بشناسد و با هم ترکیب کند. به علت همین نیاز است که ما در استدیو خانه عکس و طرح در انتخاب عکاسان برای عکاسی صنعتی  وسواس ویژه‌ای را به خرج می دهیم ، خلاقیت و دید هنری را ملاک قرار داده و سعی میکنیم تیم، تجاری نیز باشد. از عکاسان خود میخواهیم با سایر بخش‌های تبلیغاتی ما تشکیل تیم بدهد تا تبلیغات بی نقصی، شکل بگیرد.

نور و رنگ در عکاسی صنعتی

در عکاسی صنعتی رنگ و نور مهم است ؛ رنگ زمینه مهم است. باید همه رنگها در جهت افزایش تمرکز  بر روی محصول و ویژگیهای آن و انتقال پیام به خدمت گرفته شوند. در برخی از تبلیغات ، دیده شدن جزء به جزء محصول برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب مهم است. حتی سایه روشن های تصویر نیز در انتقال پیام بسیار اهمیت دارند.

این تصاویر فقط آنلاین نباید دیده شوند ؛ باید وقتی برروی تبلیغات کاغذی پیاده شد ، به وضوح پیام را به بیننده منتقل کند. باید اگر بر روی بیلبورد رفت باز عالی باشد، حتی اگر بر روی ظروف تبلیغاتی زده شود ، باز جذاب باشد. در نتیجه دقت و تجربه  کافی در چیدمان و رنگ زمینه و ترکیب رنگها نیاز است. تصویر را باید در ابعاد های مختلف ، مکان های مختلف و بر روی جنس های مختلف تجسم کنید؛ گاهی عکاس ترکیب اجزا در عکس را  به گونه ای می چیند که با افزایش سایز جذابیت قبلی را ندارد؛ زیرا تصویر اصلی در زمینه گم میشود. گاهی هم آنقدر تصویر شلوغ است که بیننده سردرگم میشود.

 

سخن آخر عکاسی صنعتی

در عکاسی صنعتی زیاد اغراق نکنید ؛ در مزیت یک محصول گاهی بسیار اغراق میشود. وعده یک ظرف بلوری فوق العاده زیبا را در عکس نشان می دهید؛ اما ظرف واقعی زیبا نیست. مشتری غافلگیر ، از خرید پشیمان خواهد شد. گاهی نیز به علت حرفه ای نبودن عکاس و یا عدم دریافت پیام درست توسط عکاس صنعتی،  پیام اشتباه در تصاویر منتقل میشوند. فروش شما با پیامهای اشتباه در آینده متوقف می شود؛ زیرا مشتری به دنبال نیازی می آید که در تصاویر وعده داده بودید، او می آید؛ اما چیز دیگری می بیند.

تیم هنری استدیو خانه عکس و طرح با در اختیار داشتن سالها تجربه و دانش کافی با نگاهی مدرن به صنعت تبلیغات سعی در ارتقاء تصویر بصری بهتری از برندها دارد. ما ادعا نمیکنیم که بهترین هستیم ولی در جهت پیشبرد و موفقیت ، و شکوفایی کسب و کارها تمامی تلاشمان را بکار بستیم و آماده‌ایم درزمینه تبلیغات و نه بنام مشاور بلکه به عنوان یک دوست همراه شما باشیم.

 وب سایتاستدیو خانه عکس و طرح

 

1399/07/09
20:38:21
5.0 / 5
1796
تگهای خبر: رپورتاژ , خرید , صنعت , سایت
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش