وزش بادهای شدید همراه با گردوخاك هرمزگان را فرا گرفت


وزش بادهای شدید همراه با گردوخاك هرمزگان را فرا گرفت هرمزگان كارشناس اداره كل هواشناسی هرمزگان اظهار داشت: امروز در مناطق شرقی، شمالی و مركزی هرمزگان و همین طور تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس وزش باد شدید و گردوخاك پدیده غالب خواهد بود.مجتبی حمزه نژاد در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: با تاثیر زبانه های سامانه پرفشار از بامدادان امروز وزش بادهای شدید شمال شرقی همراه با گردوخاک استان هرمزگان را فرا گرفته است.

وی با اعلان اینکه طی ساعات بامداد تا ظهر امروز سرعت وزش باد به ۴۵ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا نیز به ۱۸۰ سانتی متر می رسد، اظهار نمود: سفارش می شود باتوجه به مواج بودن دریا تمهیدات لازم در بنادر استان اتخاذ شود و شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی در دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس اجتناب کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان عنوان کرد: وزش بادهای شدید شمال شرقی در مناطق خشکی استان همچون نواحی شرقی، شمالی و مرکزی سبب بروز گردوخاک و کاهش کیفیت هوا شده و الان شعاع دید افقی در بندرعباس به کمتر از ۳۰۰ متر رسیده است.

حمزه نژاد افزود: پس از ظهر امروز از میزان سرعت باد بطور موقت کم می شود، اما از اواخر امشب و طی ساعات بامداد دوشنبه باردیگر وزش باد شدید و گردوخاک در سطح استان پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه روز سه شنبه از شدت ناپایداری های جوی و دریایی در استان کاسته خواهد شد، اشاره کرد: از نظر دمایی طی این مدت افزایش دمای بیشینه، کاهش رطوبت نسبی هوا و کاهش دمای کمینه در استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان افزود: باتوجه به بروز گرد و خاک در سطح استان سفارش می شود که کودکان، سالخوردگان و افراد دارای بیماری قلبی و تنفسی از فعالیت در محیط باز اجتناب کنند.
1399/07/20
14:36:25
5.0 / 5
1657
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش