مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان:

گازگرفتگی، علت اصلی حادثه كارخانه پودر ماهی قشم


گازگرفتگی، علت اصلی حادثه كارخانه پودر ماهی قشم به گزارش فاما كیش هرمزگان مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به حادثه اتفاق افتاده در كارخانه پودر ماهی قشم، اظهار داشت: با كسب اطلاع از بروز حادثه در كارخانه پودر ماهی در قشم، تیم كارشناسی و بازرسی كار این اداره كل جهت بررسی ابعاد مختلف حادثه به محل اعزام شدند.هادی ابراهیمی شب گذشته(۲۸ مهرماه) در جمع خبرنگاران، ضمن تسلیت درگذشت چهار نفر از کارگران یک کارخانه پودر ماهی در قشم، اظهار نمود: بررسی های اولیه حادثه دلخراش روزهای اخیر در شهر سوزای قشم، نشان دهنده عدم توجه به نکات ایمنی در بروز این اتفاق بوده است.

وی اشاره کرد: گازسنجی صورت گرفته توسط کارشناسان این اداره کل تجمع گاز سولفید هیدروژن و منواکسید کربن و کاهش اکسیژن محیط که سبب گاز گرفتگی شده را، به اثبات رسانده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در ادامه نیز ضمن تشریح جزئیات دیگر این حادثه، اشاره کرد: به دنبال کاهش اکسیژن محیط، یکی از کارگران گرفتار حادثه شده و بعد از آن چهار نفر دیگر از کارگران برای نجات جان همکار خود به درون حوضچه ماهی رفته که متأسفانه آنها نیز گرفتار گازگرفتگی شده اند.

ابراهیمی عنوان کرد: در نهایت نیز این حادثه منجر به مصدومیت یک نفر و فوت چهار نفر دیگر شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان نداشتن تهویه مناسب حوضچه محل انجام فعالیت کارگران، عدم نظارت بر عملکرد کارگران، عدم ارزیابی خطرات کاری کارگران توسط کارفرما و عدم گازسنجی پیش از ورود کارگران به فضای بسته را همچون عوامل وقوع حادثه عنوان نمود.

ابراهیمی درباب سابقه قبلی بازرسی از کارخانه های پودر ماهی در قشم، بیان کرد: بازرسی از وضعیت ایمنی این کارخانه ها توسط اداره کار منطقه آزاد صورت می گیرد.

این مقام مسئول همین طور عدم وجود وسایل حفاظت فردی مناسب برای کارگران شامل ماسک تنفسی، حمایل بند و لنیارد در هنگام ورود به فضای بسته را جزو دیگر نقصها ایمنی این کارگاه عنوان نمود و افزود: هم اکنون به دستور مقامات قضایی استان، مدیرعامل این مجموعه در بازداشت به سر می برد و کارگاه مذکور نیز پلمپ شده است.

وی بیان کرد: بمنظور جلوگیری از تکرار حوادث مشابه، بازرسی مجدد از پنج کارگاه تولید پودر ماهی در شهرستان قشم در دستور کار بازرسان کار قرار گرفته است.

منبع:

1399/07/29
23:18:27
5.0 / 5
1786
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش