مركز آمار اعلام كرد؛

هرمزگان بالاترین نرخ تورم استانی مهرماه را ثبت نمود


هرمزگان بالاترین نرخ تورم استانی مهرماه را ثبت نمود فاما كیش: مركز آمار اعلام نمود كه بیشترین نرخ تورم سالانه مهر ماه ۹۹ هم در بخش شهری و هم در بخش روستایی مربوط به استان هرمزگان است.


به گزارش فاما کیش به نقل از مرکز آمار ایران، در مهرماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان آذربایجان غربی با ۱۰.۳ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴.۱ درصد افزایش است.کل خانوارهادر مهر ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۶۱.۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۷.۰ درصد افزایش نشان داده است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان آذربایجان غربی با ۱۰.۳ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴.۱ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۴۱.۴ درصد می باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کرمانشاه (۴۸.۴ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مازندران (۳۶.۹ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای کشور به عدد ۲۷.۲ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (۳۲.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۲۳.۱ درصد) است.
خانوارهای شهریدر مهر ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۶۰.۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۷.۱ درصد افزایش نشان داده است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان آذربایجان غربی با ۱۰.۲ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴.۷ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۴۱.۳ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کرمانشاه (۴۸.۳ درصد) و کمترین آن مربوط به استان یزد (۳۵.۷ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای شهری به عدد ۲۷.۳ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (۳۲.۳ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۲۳.۳ درصد) است.خانوارهای روستاییدر مهر ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۶۸.۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۶.۹ درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان آذربایجان غربی با ۱۰.۵ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۳.۰ درصد افزایش می باشد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۴۲.۲ درصد می باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان بوشهر (۵۱.۱ درصد) و کمترین آن مربوط به استان ایلام (۳۶.۰ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای روستایی به عدد ۲۶.۷ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (۳۳.۰ درصد) و کمترین آن مربوط به استان خوزستان (۲۱.۶ درصد) است.


منبع:

1399/08/07
12:18:59
5.0 / 5
1737
تگهای خبر: بوشهر , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش