مراحل پایانی ساخت بزرگترین شناور جمع آوری آلودگی نفتی ORV


مراحل پایانی ساخت بزرگترین شناور جمع آوری آلودگی نفتی ORV به گزارش فاما كیش هرمزگان معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: 8 پروژه در چارچوب پروژه های سال جهش تولید برای سازمان بنادر و دریانوردی تعریف شده كه برغم شرایط متاثر از تحریم ها و اپیدمی ویروس كرونا خوشبختانه از روند مطلوبی برخوردارست.محمد رضا اله یار روز گذشته(هفتم آبان ماه) که بمنظور بازدید و بررسی روند پروژه های بندر شهید رجایی به هرمزگان سفر کرده بود، اظهار داشت: در مجموع ۸ پروژه تحت عنوان پروژه های سال جهش تولید برای سازمان بنادر و دریانوردی تعریف شده که راه اندازی سه پست اسکله نفتی و فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی جزء پروژه هایی بشمار می آید که از پیچیدگی فنی خاصی برخوردار می باشند.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار نمود: بعضی از این پروژه ها در حوزهای عمرانی و زیرساختی بنادر بمنظور افزایش توانمندی بنادر برای پذیرش شناور خاص یا با ظرفیت بیشتر درحال انجام است و تعداد دیگر جهت تامین شناورهای مورد نیاز درحوزهای خدمات دریایی و همین طور رعایت قوانین و الزامات ایمنی و زیست محیطی به انجام می رسد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی اشاره کرد: با وجود مشکلات و موانع متاثر از اپیدمی ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه خوشبختانه کلیه پروژه ها با همت والای متخصصان داخلی، هم افزایی و هماهنگی آحاد مختلف سازمانی و مجموعه های مرتبط در حال پیشرفت است.

اله یار با اعلان اینکه بعضی از این پروژها در ماه گذشته با حضور معاون اول محترم رئیس جمهور در بندر شهید رجایی مورد بهره برداری قرارگرفت اظهار نمود: تعداد دیگری از این طرح ها نظیر شناور بزرگ جمع آوری آلودگی نفتیORV که امروز مورد بازدید قرار گرفت مراحل پایانی ساخت خودرا سپری می کند.

وی اضافه کرد: بر طبق برنامه زمان بندی این شناورطی ماه های آینده و بخشهایی از دو پروژه فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی و اسکله نفتی این بندر ان شاالله تا آخر سال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

این مقام مسئول بخش دیگری از سیاست تبیین شده در سازمان بنادر و دریانوردی را که به شکل مستقیم با جهش تولید ارتباط دارد را تامین شناورها جدید و الحاق آن به چرخه خدمات در شناورسازی های داخلی عنوان نمود و اظهار داشت: قرارداد ساخت ۱۱ فروند شناور با شرکت های داخلی تا حالا منعقد شده که پروسه ساخت این شناورها آغاز و برخی از آنها با ۳۰ درصد پیشرفت در حال ساخت است.

اله یار به تعهد سازمان بنادر و دریانوردی پیرامون سفارش ساخت ۸۳ فروند شناور اشاره و بیان کرد: از این تعداد بخش اعظمی در مرحله پروسه انجام مناقصه و بخش دیگر در مرحله طراحی هستند.

وی اضافه کرد: مفتخریم که اعلام نماییم چه در بعد طراحی و چه از منظر پروسه ساخت این تجهیزات در داخل کشور و با اتکاء به توان متخصصان مبرز ایرانی در حال انجام می باشد.

تعمیرات وآماده به کاری شناورهای خدماتی در تعمیرگاه های دریایی بنادر کشور

اله یار یکی از وظایف معاونت مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی را کمک به آماده به کاری هرچه بیشتر تجهیزات دریایی، بندری، الکترونیکی و مخابراتی مورد نیاز بنادر عنوان نمود.

وی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی و دیگر بنادرکشور این امکان فراهم شده که شناورهای که نیازمند تعمیرات جزیی هستند درکمترین زمان ممکن و در نزدیکترین بندر برخوردار رفع عیب شده و به چرخه فعالیت بازگردند.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی اشاره کرد: ارتقاء خدمات و افزایش درصد آماده به کاری شناورها مستلزم آن است که بتوانیم از همه ظرفیت ها محیطی و نیروی متخصص استفاده کنیم که بحمداله با سرمایه گذاری های صورت گرفته امکان رفع نقصها فنی و تعمیرات اداواری و مختصر شناورها با کاربری های مختلف در بنادر فراهم گشته است.

منبع:

1399/08/08
19:50:14
5.0 / 5
1579
تگهای خبر: آب , اسكله , بنادر , پیشرفت
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش