رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان خبرداد

ابتلای 223 دانش آموز هرمزگانی به كرونا از 15 شهریورماه


ابتلای 223 دانش آموز هرمزگانی به كرونا از 15 شهریورماه به گزارش فاما كیش هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان هرمزگان با اشاره به اینكه سه شهر بندرعباس، كیش و قشم در بحث كرونا جز آلوده ترین شهرها هستند، اشاره كرد: 223 دانش آموز مبتلا به كرونا از 15 شهریورماه در هرمزگان ثبت شده در صورتیكه 985 مبتلا مثبت از شروع شیوع ویروس كرونا ثبت شده است پس بازگشایی مدارس در مبتلاشدن كرونا دانش آموزان تأثیری نداشته است.دکتر حسین فرشیدی بامداد امروز(۱۴ آبان ماه) در نشست مجازی با خبرنگاران، اضافه کرد: به دنبال سفر امکان پرداخت به مسائل بهداشتی و رعایت تمامی پروتکل ها میسر نیست و همین موضوع امکان مبتلاشدن به کرونا را بیشتر می کند.

وی با اعلان اینکه وظیفه مسئولان و رسانه ها آگاهی سازی و اطلاع رسانی خطرات بیماری کووید ۱۹ است، اشاره کرد: امروز قدرت سرایت کرونا افزایش شایان توجهی داشته و باید آنرا جدی گرفت برای اینکه روزانه شاهد افزایش افراد مبتلا در سطح کشور هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اگر آگاهانه یک فرد با عدم رعایت پروتکل های بهداشتی سبب آلودگی سایر افراد به بیماریهای عفونی شود باید با فرد متخلف برخورد شود، اظهار نمود: هم اکنون بطور متوسط ۲۰ میلیون تومان هزینه درمان یک بیمار مبتلا به کووید ۱۹ می شود که ۹۰ درصد آنرا بیمه پرداخت خواهدنمود که هنوز البته پرداختی از بیمه نشده و دولت و وزارت بهداشت و درمان حامی ما بوده اند.

وی افزود: باید از فردی که عمدأ با عدم رعایت پروتکل ها خودرا در خطر کرونا قرار داده در زمان مبتلاشدن و مراجعه به بیمارستان برخورد کرد و حتی هزینه درمان را از وی گرفت که اینچنین با بی فکری سبب آلودگی جامعه شده است.

فرشیدی با اعلان اینکه ۲۵ درصد کل آزمایشات در هرمزگان مثبت است، اشاره کرد: در تعداد فوتی ها در بیان دو استان انتهایی کشور هستیم و در ۶ هفته اخیر آمار ما در شمار بستری ها کاهشی بوده است.

وی با اشاره به اینکه تا اختتام هفته مطالبات و معوقات سال ۹۸ پرداخت خواهد شد، افزود: حق ویژه کادر درمان با موافقت اولیه رو به رو شده و بزودی امیدواریم این مساله هم عملی شود و با حمایت های صورت گرفته از وزارت بهداشت و درمان نیز مشکلات در حل کاهش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با اعلان اینکه برخی از کادر درمان به صورت ۸۹ روزه نیز جذب شدند اما به دنبال جذب مدت دار آنها هستیم، عنوان کرد: همین طور تا آخر سال با دریافت سهمیه جذب نیز نیروی انسانی جدید خصوصاً در بخش کادر درمانی نیز شاهد تحولات مناسبی خواهیم بود و نیروی مورد نیاز مراکز جدید تامین خواهد شد.

فرشیدی با اشاره به اینکه سه شهر بندرعباس، کیش و قشم در بحث کرونا جز آلوده ترین شهرها هستند، اشاره کرد: بندرعباس برای مان شهری مهمست برای اینکه از سایر شهرستان ها هم بیماران بدحال به بندرعباس آورده می شوند و فشار بیشتری بر بندرعباس وجود دارد.

وی با اعلان اینکه به زودی اورژانس و بخش مراقبت های ویژه جدیدی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به بهره برداری می رسد، اظهار نمود: حدود ۱۵۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه استان بستری که نیمی از ان ها بدحال هستند و بالید جدی گرفته شود که کووید ۱۹ بیماری شوخی برداری نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با اشاره به اینکه ما به دنبال کشف بیماران مثبت کرونا هستیم، افزود: اگر افراد زود مراجعه کنند احتمال بدحال شدن و فوت را بسیار کم می کنند اما مراجعه دیرهنگام سبب بحرانی شدن وضعیت جسمانی می شود.

وی با اعلان اینکه حدود ۲ هزار بیمار هرمزگانی در قرنطینه خانگی به سر می برند، اشاره کرد: اگر در طول این مدت افراد پایبند به این مساله نبوده و در مسافرت و جابجایی باشند به طور قطع کرونا سرایت می کند و سبب آلودگی مناطق دیگر می شود.

فرشیدی با اشاره اینکه افراد با علایم باید هرچه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند، اظهار نمود: تا اختتام هفته جاری تعداد آزمایش های کووید ۱۹ را به هزار مورد و تا اختتام هفته آینده به یک هزار و ۵۰۰ مورد می رسانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با اشاره به اینکه تمام استان هرمزگان در یک وضعیت قرار ندارد، بیان کرد: یکی از خطرات استان هرمزگان استانها و شهرستان های همجوار است که در وضعیت بحرانی قرار دارند و همین جابه جایی ها سبب آلودگی بیشتر استان هرمزگان می شود کهباید با سختگیری ها مانع سفر به داخل استان شویم.

وی با اعلان اینکه بیماران سرپایی استان هرمزگان در دو هفته کنونی افزایش داشته است، اشاره کرد: این مساله بر روند بیماران بستری تأثیر مستقیم داشته و سبب افزایش بستری ها می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه روزانه با بیماران قرنطینه خانگی مان در تماس هستیم و مدام پیگیر وضعیت آنها خواهیم بود، اظهار نمود: به هیچ وجه فاصله اجتماعی در شناورها رعایت نمی گردد و در سه جلسه مدیریت بیماری کرونا مطرح کردیم و خواهان کاهش ظرفیت شناورها هستیم اما مسائل اقتصادی شناورها در این مساله دخیل است و باید فکری به حال این مساله کرد.

وی افزود: ۲۲۳ دانش آموز مبتلا به کرونا از ۱۵ شهریورماه در هرمزگان ثبت شده در صورتیکه ۹۸۵ مبتلا مثبت از شروع شیوع ویروس کرونا ثبت شده است پس بازگشایی مدارس در مبتلاشدن کرونا دانش آموزان تأثیری نداشته است و ۴۰۵ معلم و ۴۶ نفر از کارکنان به کرونا مبتلا شده اند.

منبع:

1399/08/15
23:08:53
5.0 / 5
1556
تگهای خبر: آب , بندرعباس , بیمه , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش