دوچرخه های هوشمند وارد كیش شدند


دوچرخه های هوشمند وارد كیش شدند هرمزگان با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی از چندین طرح عمرانی جزیره كیش بهره برداری به عمل آمد.بازگشایی چندین مسیر ساحلی

در نخستین بهره برداری روز کیش از چند مسیر ساحلی روز گذشته(۲۰ آبان ماه) بازگشایی شده بود. ساحل شرقی جزیره کیش در ادامه پارک مرجان و محدوده مارینا در زمینی به مساحت بالغ بر ۱۶/۸ هکتار، راه اندازی و تأمین راه دسترسی ۹۰۰ متر از طول ساحل برای کیشوندان و گردشگران توسط مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی به بهره برداری رسید. پروژه ساحل شرقی کیش با همت شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش به منطور بهره مندی کیشوندان و گردشگران در این منطقه فراهم گشته است. همینطور ساحل جنوب شرقی مجاور پارک دلفین ها در زمینه به مساحت ۱۴ هکتار و تأمین راه دسترسی به طول ۱۱۰۰ متر راه اندازی شد. در منطقه شمال جزیره هم با آغاز به کار ساحل کرانه ضمن راه اندازی ۴۰۰ متر مسیر جدید باعث تأمین دسترسی مسیر ساحلی به طول ۷۰۰ متر و همینطور امکان دسترسی عموم به حدود ۸ هکتار از اراضی ساحلی فراهم آمده است.

افتتاح رستوران ساحلی و سه اسکله تفریحی جدید

همچنین رستوران مارینا و سه اسکله تفریحی در ساحل شرقی و محدوده مارینای کیش با ظرفیت دو موج شکن ۲۰۰ متر، یک موج شکن ۱۰۰ متر طول و دارای عرض بالغ بر ۱۰ متر، به بهره برداری رسید. این سه اسکله با نامهای حافظ، سعدی و خیام نامگذاری شده اند.

رستوران مارینا کیش توسط شرکت "مکین دریا و بهمبر" که شرکای تجاری این پروژه هستند تحت عنوان شرکت "مارینا دریای تابان" در حوزه دریا فعالیت خویش را شروع کرده و اسکله های شناوری که در حوضچه فعالیت می نمایند به مبلغی بالغ بر ۲ و نیم میلیون یورو با سرمایه بخش خصوصی در سال ۹۳ خریداری و نصب شده است. این مجموعه دارای ۲ کشتی اقیانوس پیما است.

با همت شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش با ظرفیت موج شکن های موجود در ساحل شرقی که بدون استفاده رها شده بود نسبت به طراحی و اجرای روکش، نورپردازی و مبلمان شهری در سه موج شکن اقدام شده است.

افتتاح دو پارک در منطقه نوبنیاد و باغ مجسمه در مرکز شهر

در ادامه برنامه های روز کیش با حضور مشاور رئیس جمهور و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش پارک های بهارستان و آرین واقع در فازهای ۱و۲ شهرک نوبنیاد به بهره برداری رسید.

پارک بهارستان در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع و پارک آرین در زمینی به مساحت ۱۶ هزار مترمربع فضای سبز راه اندازی شد.

پارک بهارستان با کاشت ۶۶ درخت و ۴۰۱ اصله درختچه، ۳۱۲ پرچین و کاشت پوششی۵۰۰ متر مربع و پارک آرین با کاشت ۸۵ اصله درخت، ۱۳۰ اصله درختچه، ۷۵ متر پرچین، ۳۱۰۰متر پوششی پذیرای عموم مردم و گردشگران است.

مجموعه باغ مجسمه هم با هدف ایجاد فضایی تازه در زمینه گردشگری فرهنگی بعد از برگزاری دو دوره سمپوزیوم «مجسمه و طبیعت» و با تجمیع ۲۲ اثر از ۲۲ هنرمند مجسمه ساز توسط شرکت عمران، آب و خدمات کیش سال جاری تاسیس شده است که توسط مشاور رییسی جمهور راه اندازی شد.

فضاهای بازی کودکان و امکانات ورزشی و مسیرهای پیاده متناسب در قالب الزامات طراحی های پارک های محلی تأمین شده است و پیشبینی می شود با عنایت به تراکم جمعیتی و نیاز این مناطق؛ بتواند بخش عمده ای از نیاز ساکنین این منطقه را برطرف کند همینطور حفاظت کاتودیک اسکله ۳۵ هزار تنی بندر تجاری کیش هم با مبلغی بالغ بر ۳۴.۵ ملیارد ریال به بهره برداری رسید. بازدید از مجموعه بوگردی تک بادگیر کیش دیگر برنامه امروز بود.

دوچرخه های هوشمند وارد کیش شدند

در گام نخست ایستگاه های هوشمند با ۲۵۰ دوچرخه اشتراکی به منظور تسهیل در عرضه خدمات گردشگری به مسافران و ساکنین جزیره کیش فعالیت خویش را آغاز کردند و تا آخر سال این ایستگاه ها تا تعداد ۷۰۰ دوچرخه هوشمند توسعه داده خواهد شد.

از خصوصیت های این دوچرخه تکنولوژی می توان به ساخت، کیفیت و فناوری نو و مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا، همچون بدون زنجیر، ترمز دیسکی و تکنولوژی شفت درایو و بدنه آلومینیومی آن اشاره نمود.

همچنین بدنه آلومینیوم باعث کاهش خوردگی در آب و هوای کیش و پیشگیری از خرابی و دوچرخه سواری راحت برای مشتریان می شود.

تعرفه عرضه خدمات به صورت پلکانی در نظر گرفته شده و برای هر نیم ساعت ۱۰ هزار تومان، یک ساعت ۱۵ هزار تومان، یک ساعت و نیم ۲۰ هزار تومان تعریف شده است و بزودی تعرفه حق اشتراک سه روزه هفتگی، ماهانه و سالانه در جهت کاهش هزینه های کیشوندان و گردشگران عرضه خواهد شد که در این تعرفه ها تخفیف ویژه هم در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است در این پلت فرم کاربر می تواند با استفاده از اپلیکیشن تجهیزات دوچرخه ها و سایر وسایل حمل و نقل پاک در اپلیکیشن با انتخاب هر کدام و اسکن "کیو آر" کد قفل هوشمند آنرا باز و سفر پاک خویش را آغاز کند هزینه سفر از محل کیف پول یا به صورت آنلاین دریافت می شود و در انتها سفر بعد از بستن قفل هوشمند انتخاب دکمه آخر سفر مشتری تمام می شود.رشد سرمایه های مادی و معنوی در جزیره زیبای کیش

مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی؛ در حاشیه بهره برداری از پروژه های مختلف کیش در جمع خبرنگاران، آزاد سازی رینگ ساحلی منطقه و ایجاد دسترسی گردشگران و مردم به تمام زاویای جزیره زیبای کیش را یکی از اقدامات پرارزش سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد و عنوان کرد: با آزاد سازی ۳۷ هکتار از سواحل کیش و اختصاص ۲۰میلیارد تومان برای طراحی و عملیات ساماندهی سواحل و هم اجرای طرح های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری به سرمایه های مادی و معنوی جزیره زیبای کیش، افزوده شده است.
بانک با بیان اینکه در بیستم آبان هر سال روز "کیش" مراسم با شکوهی با هدف " معرفی کامل و دقیق تر از زیباترین جزایر کشور در خلیج فارس و موقعیت مهم استراتژیک جزیره کیش از نظر فرهنگ، ادب، تاریخ و سنت" این منطقه برگزار می گردد اضافه کرد: مردمان بسیار هوشمندی که در طول تاریخ توانسته اند با "هنر، ادبیات، علم و دانش خود و با حضور در دریا و نگاهبانی تاریخی از " از سرمایه های کشور حفاظت کنند، قابل تقدیر و ستایش اند.

وی نقش مردم کیش در حفظ و توسعه و ارتقای جایگاه مهم "ادب و فرهنگ" این منطقه را مثبت ارزیابی کرد و عنوان کرد: با درود و سلام ویژه به مردم جزیره کیش، دست آنان را به خاطر تمام فداکاری ها به گرمی می فشاریم و در مقابل بزرگی، عظمت کیش و مردم این منطقه در حاشیه خلیج فارس زانو می زنیم و ادای احترام می نماییم.
مشاور رئیس جمهور در مورد بوم گردی هایی که مورد نیاز منطقه است و می تواند پیوند میان سنت و مدرنیته در جزیره کیش باشد اضافه کرد: به منظور استفاده مردم و آشنایی با فرهنگ بومی کیش و استفاده از ظرفیت های جدید این منطقه و آثار هنری و صنایع دستی در آینده نزدیک شاهد توسعه و تحول خوبی در این عرصه ها خواهیم بود.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در ارتباط با بهره برداری از "پارک بهارستان و آرین" واقع در فاز ۱و۲ شهرک نوبنیاد و سه اسکله تفریحی و گردشگری، باغ مجسمه اظهار داشت: اقدامات موثری در حوزه اجتماعی، فرهنگی، گردشگری و مردمی در این منطقه همچون سه اسکله تفریحی و گردشگری که به نام مشاهیر کشور نام گذاری شده به انجام رسیده است. جالب آن که مقرر است در سالگرد هر یک از این شعرا مراسم به خصوصی در این اسکله ها برگزار گردد.

مرتضی بانک در مورد مجموعه آثار شماری از هنرمندان تجسمی کشور در باغ مجسمه با هدف پیوند فرهنگ عمومی و فرهنگ کیش با هنرمندان بزرگ کشور اضافه کرد: این اقدام مهم یک نمونه ارزشمندی است که می تواند برای احیای فعالیتهای فرهنگی و هنری جزیره کیش تأثیر گذار باشد.

بانک خاطرنشان کرد: در ادامه پروژه های هتل ۵ ستاره آرامیس پلاس و پارلمان زنان کیش افتتاح شدند که یکی از کارهای بسیار پرارزش گردشگری، فرهنگی و اجتماعی است. تمام مقدمات لازم برای آغاز فعالیت پارلمان زنان در جزیره کیش فراهم گشته است و آغاز پارلمان در قالب اساسنامه و آئین نامه خاص که مورد تصویب قرار گرفته است از این مجموعه رونمایی خواهد شد.

به گفته دبیر شورایعالی مناطق آزاد، زنان جامعه و کشور حضور ساختارمندی در فعالیتهای کشور از راه منطقه آزاد کیش خواهند داشت و می تواند نمونه و الگوی ارزشمندی برای کشور بوده و پیوند بیشتری میان فعالیت اجتماعی زنان با پیشرفت کشور فراهم گردد.
وی ادامه داد: انجام تمام این فعالیت ها در شرایط گسترش شیوع بیماری کرونا در سختی های کار را دوچندان کرده است. با این وجود برای حفظ سلامتی افتتاح طرح ها به صورت برنامه ریزی شده با کمترین اجتماع مردمی برگزار گردید. در عین حال برای آگاهی افکار عمومی اخبار و گزارش ها به صورت مجازی به طور گسترده عرضه می گردد تا نشان داده شود که علیرغم وجود بیماری در کشور، فعالیتهای توسعه ای، اجتماعی و عمرانی کشور ادامه دارد و با ایستادگی در مقابله با کرونا، گام های استواری در این راه برداشته شده است.

منبع:

1399/08/21
22:24:51
5.0 / 5
1371
تگهای خبر: آب , اسكله , پیشرفت , تكنولوژی
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش