جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان:

۶۰۰ عنوان برنامه هفته بسیج در هرمزگان


۶۰۰ عنوان برنامه هفته بسیج در هرمزگان به گزارش فاما كیش جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان از برگزاری بیشتر از ۶۰۰ عنوان برنامه در هفته بسیج اطلاع داد.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، هدایت الله امیری اظهار نمود: در گام اول انقلاب بسیج توانست خطر بزرگی را از انقلاب دور کرده و روحیه ایثار و گذشت را به همه مظلومین عالم منتشر کند. بسیج پس از انقلاب و جنگ در عرصه های مختلف حضور داشته و در گام دوم هم اساسا نقش خویش را بیشتر و پررنگ تر ایفا کند.
وی اضافه کرد: در بیانیه گم دوم انقلاب، خروجی انقلاب تشکیل تمدن نوین اسلامی است و بسیج با نگاه به این قله حرکت می کند و باید پیش نیازهایی را در این خصوص فراهم نماییم. ما کوچک ترین نهاد اجتماعی را خانواده می دانیم که این خانواده در محله زندگی می کند، از این رو باید به سمت تشکیل محله اسلامی برویم و خواستگاه پایگاه مقاومت در محلات می تواند در این حوزه کمک نماید.
جانشین فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان خاطرنشان کرد: بسیج بعنوان پیشرو در همه زمینه ها با ظرفیت مساجد، قرارگاه تحول محلات را برای کمک به نهاد خانواده تشکیل داده تا از معیشت تا سبک معماری محلات را بر مبنای شاخصه های اسلامی تبیین کند. امروز در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی بیشتر از ۶۰۰ قرارگاه تحول محلات را در سطح استان تشکیل دادیم که در حال خدمت رسانی به مردم هستند. در چهل و یکمین سالگرد تشکیل بسیج، قرارگاه های تحول محلات پیشگام در خدمت رسانی به مردم بوده اند.
امیری اظهار داشت: در مبارزه با ویروس کرونا بسیج از روز اول وارد صحنه شد، از ضدعفونی معابر گرفته تا تولید ماسک و کمک های مؤمنانه. امروز بیشتر از ۸۰ کارگاه تولید ماسک را در استان راه اندازی کردیم و از آغاز سال تابحال بالغ بر ۲ میلیون ماسک را تولید و در اختیار اقشار صدمه پذیر قرار دادیم. در این زمان حدود ۲۴ هزار بسته معیشتی را با هزینه ای بالغ بر ۷۳ میلیارد تومان در اختیار افراد صدمه دیده قرار دادیم.
وی افزود: بسیج طلاب ما در ایام سخت ابتدایی شیوع کرونا حضور مستمری در تدفین و تغسیل متوفیان داشت، سال جاری در هفته بسیج با شعار «بسیج پیشرو خدمت و امیدآفرین» در چارچوب قرارگاه های تحول محلات برنامه های مختلفی داریم. بیشتر از ۶۰۰ عنوان برنامه در این هفته برگزار می گردد و با عنایت به شرایط، عمده برنامه ها در فضای مجازی برگزار می گردد.
جانشین فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان بیان نمود: برای نشان دادن دستاوردهای بسیج در گام دوم انقلاب، نمایشگاهی را تحت عنوان «دستاوردها و فعالیتهای قرارگاه های تحول محلات» برپا می نماییم، نمایشگاه فیزیکی است اما بازدید از مجازی و از راه پخش صداوسیما خواهد بود، هرروز از ساعت ۱۹ به مدت ۴۵ دقیقه این نمایشگاه برای مردم نمایش داده می شود.
امیری اضافه کرد: تقدیر از مدافعان سلامت و خانواده های شهدای سلامت از دیگر برنامه های سال جاری ما در هفته بسیج است، ازآنجاکه بخش اعظم فعالیت قرارگاه های تحول محلات، فرهنگی و هنری است سال جاری آثاری که در این عرصه انجام شده را در چارچوب جشنواره فرهنگی و هنری به نمایش می گذاریم.
وی ضمن اشاره به اینکه در هفته بسیج پویش نذر خون پیشکسوتان جهاد و شهادت را هم برگزار می نماییم، خاطرنشان کرد: جشنواره مجازی «جهادگران علم و فناوری» را هم برای اقشار علمی بسیج برگزار خواهیم کرد. خدمت مؤمنانه را که شعار سال جاری بسیج است در این هفته گسترش خواهیم داد و رزمایش فرهنگی و اجتماعی خدمت مؤمنانه را در چارچوب مشاوره، مددکاری، بصیرت افزایی و فرهنگ سازی را برگزار می نماییم.
جانشین فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان افزود: امسال طرح ازدواج آسان را منسجم تر از گذشته پیگیری و از همه ظرفیت های بسیج برای ازدواج جوانان استفاده می نماییم. طرح جهادی کلاس مهربانی هم از آغاز هفته بسیج با اهدای لوازم التحریر بین نیازمندان شروع می شود، و با کمک خیرین ۲۰۰ تبلت را به دانش آموزان نیازمند اهدا می نماییم.
امیری با اشاره به اینکه پویشی تحت عنوان «سلیمانی ها» را هم در هفته بسیج آغاز می نماییم، اظهار نمود: شب شعر انقلاب و بسیج هم با استفاده از ظرفیت شاعران استان در هفته بسیج برگزار می گردد. یکی از کارهای ما در چارچوب طرح تحول محلات، هماهنگی با دستگاههای اجرایی بود که با حمایت استاندار هرمزگان، میزهای خدمت را در محلات برگزار کردیم تا بخشی از مشکلات مردم در ارتباط مستقیم با مدیران حل شود، در هفته بسیج هم میزهای خدمت در محلات و مساجد برپا می شود.
وی اضافه کرد: همه سال ۵ آذر نمایش اقتدار بسیج را برگزار می کردیم که سال جاری به علت انتشار کرونا امکان پذیر نیست و با برنامه ریزی های صورت گرفته، مقام معظم رهبری به صورت مستقیم از راه تلویزیون با بسیجیان صحبت خواهند کرد و همه مجدداً با ولی امر مسلمین بیعت می کنند.
جانشین فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اظهار داشت: با عنایت به این که شعار ما خدمت رسانی است پروژه های اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی را در عرصه های مختلف آغاز کردیم، در هفته بسیج هم افتتاح مجازی بعضی از این پروژه ها صورت خواهد گرفت. همینطور در این هفته مرحله جدید کمک های مؤمنانه هم برگزار و بیشتر از ۵۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان توزیع خواهد شد.
امیری بیان نمود: با استفاده از ظرفیت بسیج فرهنگیان، اساتید، دانشجویان، دانش آموزان و … تصمیم گرفتیم یک تولید محتوای کمک آموزشی را در چارچوب طرح «پویش لبخند مهربانی» برای کمک به معلمین زحمت کش، آغاز نماییم. طرح صالحین که هرساله در مساجد با موضوعات بصیرتی و دینی اجرا می شد، سال جاری به صورت مجازی اجرا خواهد شد.


1399/08/28
13:53:10
5.0 / 5
1524
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش