شهردار بندرعباس:

تیم رفع تصرف خانه بانوی بندرعباسی معلق از خدمت شد


تیم رفع تصرف خانه بانوی بندرعباسی معلق از خدمت شد به گزارش فاما كیش هرمزگان شهردار بندرعباس اظهار داشت: از روز نخست دستور دادیم كه با تیم رفع تصرف در فیلم از سازمان تخلفات معلق شوند تا بررسی ها صورت گرفته و تصمیم مقتضی گرفته شود.


عباس امینی زاده بامداد امروز(اول آذرماه) در جمع خبرنگاران، پیرامون اتفاقات اخیر درباب تخریب خانه یک بانوی بندرعباسی، اضافه کرد: در ایام گذشته خبری در خصوص تخریب یکی از اماکن تصرفی توسط نیروهای شهرداری و راه و شهرسازی منتشر گردید و اذهان عمومی نسبت به آن واکنش داده و آزرده خاطر شدند.

وی با اعلان اینکه بنده بعنوان یک شهروند و مسئول نوع برخورد صورت گرفته را محکوم می کنم و با خاطیان برخورد شدید انجام می دهم، اشاره کرد: هر چه داریم از مردم است و برای خدمت گذاری در این صندلی نشسته ایم و برای خدمت به مردم مسئولیت قبول کرده ایم و هیچکدام از همکارانم نیت مقابله با مردم ندارند.
امینی زاده با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس وظایف قانونی دارد و بر طبق قانون متناسب با آن برخورد قانونی انجام می دهد، اظهار نمود: اگر برخوردهای قانونی انجام نشود دستگاه های مسئول شهرداری را زیر سوال می برند گرچه قصوری در نوع برخورد صورت گرفته اما باید به تصرف غیرقانونی هم توجه کرد.
وی افزود: بندرعباس ۴۳ درصد بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی دارد و بندرعباس شهری مهاجرت پذیر است و اگر پیش بینی لازم نباشد در تدوین برنامه های شهری با مشکلات حاشیه نشینی مواجه می شویم.
شهردار بندرعباس با اعلان اینکه از تمامی دست اندرکارانی که حضور پیدا کردند و در این مساله مشارکت و اظهار نظر کردند، تشکر می کنم، افزود: موضوعات شهری متعلق به همه است و با تشریک مساعی و خرد جمعی به نتایج بهتری دست پیدا می نماییم.
وی با اشاره به اینکه ورود دستگاه قضایی استان به این مساله قابل تقدیر و بر طبق هر چارچوب قانونی عمل کرده و با خاطیان برخورد می نماییم، عنوان کرد: از روز نخست دستور دادیم که تیم برخورد کننده در فیلم از تخلفات معلق شوند تا بررسی ها صورت گرفته و تصمیم مقتضی گرفته شود.
امینی زاده با اعلان اینکه هر تصمیمی که دستگاه قضایی بگیرد بطور محکم اجرا می نماییم، اضافه کرد: بنده تابع قانون بوده و شهرداری از قانون تبعیت می کند.
وی درباب شایعه استعفایش از مسئولیت شهرداری بندرعباس، اضافه کرد: هرکسی در زمان مسئولیتش فراز و فرودهایی دارد و هرکسی نظراتی بر عملکرد بنده می دهد و خوشحال می شوم که مردم و مسئولین نسبت به شهرشان اهمیت دارد و در این بین شاید کسی هم نظرات احساسی بدهد.
شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه پروسه انتخاب شهردار بر طبق چارچوب قانون است و هر تصمیمی اعضای شورای شهر بگیرند بنده قبول می کنم، اشاره کرد: بنده برای خدمت و کار آمده ام و قرار نیست با هر اتفاقی شانه خالی کنم و در طول این مدت کارهای بزرگی شده و برخی کارها هم نیاز به تکمیل دارد.
وی با اعلان اینکه در این ملک تخریب شده از نظر قانونی کاربری آن فضای سبز ومتعلق به راه و شهرسازی است، اشاره کرد: هرگونه ساخت و ساز در این مکان غیرقانونی بوده و هم تصرف هم ساخت و ساز غیرقانونی و بدون دریافت مجوز دو اقدام صورت گرفته است.
امینی زاده با اشاره به اینکه در تصاویر مشخص است که این بنا منزل مسکونی نبوده بلکه یک چارچوب بدون دیوار با پلاستیک است، عنوان کرد: از لحاظ چارچوب و رویه قانونی نیز هر ساخت و ساز غیرقانونی بر طبق وظایف قانونی تا زمانی که سقف زده نشده می توان تخریب نماییم.
وی با اعلان اینکه واحد رفع تصرفات اداره کل راه و شهرسازی هم در این مساله همراه بوده است، اظهار نمود: در نوع برخورد نیز هیچکسی نوع رفتار صورت گرفته را نمی پسندد چون ما از مردمیم و باید طبق قانون برخورد نماییم و همه مردم برای ما یکسان هستند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حوزه سکونتگاه های غیر رسمی تصرفات زیادی انجام شده و بر طبق قانون باید با هماهنگی دستگاه های مربوطه این رفع تصرف باید صورت گیرد، عنوان کرد: اگر نتوانیم رفع تصرفات به شکل قانونی صورت نگیرد در آینده با مشکلات زیادی مواجه می شویم.
وی با اعلان اینکه در کنار ملک تخریب شده اماکن دیگری هم در شرف رفع تصرف قانونی می باشد، اظهار نمود: بنده خودم زاده هرمزگانم و همین الان افتخار می کنم در بافت فرسوده زندگی می کنم.
امینی زاده با اعلان اینکه بنده منتخب شورای شهر هستم و به صورتی شهردار ۶۰۰ هزار نفر هستم، اضافه کرد: بنده برای استعفا نیامده ام برای کار کردن وارد شده ام و خدمت می کنم.
وی درباب شایعه فیلم پخش شده توسط عوامل شهرداری بندرعباس، اضافه کرد: این که چه کسی فیلم را پخش کرده ممکنست و باید دستگاه های ذی ربط ورود کنند.
شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه ممکنست واکنش برخی مسئولان و افراد تسویه حساب های شخصی بوده است، عنوان کرد: خبرنگاران آگاه هستند و می توان به آسانی برخی مطالب و اهداف را بررسی کرد.
منبع:

1399/09/01
14:15:37
5.0 / 5
1324
تگهای خبر: بندرعباس , دریا , سازمان , مجوز
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش