مركز خدمات پزشكی ازراه دور جزیره هرمز به بهره برداری رسید


مركز خدمات پزشكی ازراه دور جزیره هرمز به بهره برداری رسید فاما كیش: هرمزگان مركز خدمات پزشكی از راه دور(تله مدیسین )جزیره هرمز به همت مدیرعامل تل بركت زیر مجموعه ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) با همكاری بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به بهره برداری رسید.بخشدار هرمز در این خصوص به ایسنا، اظهار داشت: ضمن هماهنگی انجام گرفته با مدیریت بیمارستان شهید محمدی بر طبق تفاهم نامه وزارت بهداشت و ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) در جزیره هرمز بعنوان پایلوت هفتم در کشور خدمات دورا پزشکی آغاز به کار کرد.

سید مجدالدین حسینی اضافه کرد: در ادامه توسعه برنامه های کشوری مدیریت همه گیری کووید ۱۹ و با هدف کسب آمادگی لازم بمنظور مقابله با موج سوم بحران شیوع بیماری کرونا مرکز خدمات پزشکی ازراه دور (تله مدیسین) درجزیره هرمز به بهره برداری رسید.

رئیس شورای بهداشت و سلامت هرمز بیان کرد: به مناسبت هفته بسیج در جهت خدمت رسانی به شهروندان این جزیره و نیز دسترسی سهل و سریع به پزشکان متخصص، دستگاه "تله مدیسین" یا همان پزشکی ازراه دور در مرکز درمانی هرمز افتتاح شد.

وی عنوان کرد: درحال حاضر خیلی از خدمات از این طریق ارائه می شوند که هم دسترسی سهل تر وهم صرف هزینه های کمتری را برای مردم ایجاد می کند، بدین سبب بوسیله همین سیستم می توان در جهت خدمت رسانی به بیماران گام بزرگی در توسعه بهداشت وسلامت جامعه برداشت.

رئیس شورای بهداشت و سلامت هرمز بیان کرد: با مساعدت مدیرعامل تل برکت زیر مجموعه ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) و مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی با هدف کسب آمادگی لازم بمنظور مقابله با موج سوم بحران در پاییز و زمستان، مبادرت به راه اندازی آزمایشی و ویزیت توسط فوق تخصص داخلی از تهران نخستین گام استقرار خدمات پزشکی ازراه دور درجزیره هرمز کرد.

وی افزود: با راه اندازی این مرکز تمامی پزشکان مختصص چه خارج از استان وچه در استان بیماران را درمرکز درمانی هرمز ویزیت خواهند کرد و مشکل تردد شهروندان به مراکز درمانی مرتفع خواهد شد.

حسینی اشاره کرد: این سیستم بصورت صوتی و تصویری بوده و برمبنای برنامه ابلاغی پزشکان متخصص و نیاز درمانی بیمار هماهنگی لازم انجام گرفته که همزمان بیمار می تواند با پزشک متخصص ارتباط برقرار کرده و توسط پزشک معالج نیز ویزیت شوند.

رئیس شورای بهداشت و سلامت هرمز درادامه اضافه کرد: بدین سبب در کنار بیمار هم یک نفر پزشک عمومی حضوردارد که دستورات درمانی پزشک متخصص را در مرکز درمانی و تجویز لازم را اجرا می کنند.

وی در آخر اظهار نمود: این دستگاه ها حتی امکان انجام سونوگرافی ازراه دور را دارد و امیدواریم که آینده ای نزدیک با همت ستاد اجرائی حضرت امام (ره) و وزارت بهداشت از آن بهره مند شویم و در مراکز مورد نیاز و دور دست استان هرمزگان نیز اجرائی شود.

منبع:

1399/09/05
13:16:22
5.0 / 5
1458
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش