عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان:

باید بر توان دفاعی و رویكردهای قانونی و بین المللی خود بیفزاییم


باید بر توان دفاعی و رویكردهای قانونی و بین المللی خود بیفزاییم به گزارش فاما كیش هرمزگان عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان با اشاره به اینكه جایگزین كردن شخصیت هایی همچون شهید فخری زاده، كار صعب و دشواری است، اظهار داشت: ایران باید ضمن حفظ هوشیاری، بالا بردن توان دفاعی، بر رویكردهای قانونی، بین المللی و منطقه ای خویش بیفزاید.دکتر محمود رئوفی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: ترور شهید دکتر فخری زاده با انگیزه های مختلفی صورت گرفته است، اولاً ترور متخصصان هسته ای امر جدیدی نیست، در یک دهه گذشته متأسفانه چندین ترور ازاین دست صورت گرفته است و نکته دیگر اینکه دو ماه به پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ باقی مانده و این ترور برای بالا بردن سطح مخاصمه ایران و آمریکا و اسرائیل انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اسراییل احساس می کند که در دوره بایدن، برجام در ریل سابق قرار می گیرد، ازاین رو با این ترور تلاش می کند که مانع شکل گیری برجام بشود، خاطرنشان کرد: انجام چنین اقدامات خونین، سبب آشفتگی منطقه می شود. در این خصوص، کشورمان در ابتدا باید دست به یک اقدام دقیق، معقول و منطقی بزند.

این فعال سیاسی افزود: ایران باید ضمن حفظ هوشیاری، بالا بردن توان دفاعی، بر رویکردهای قانونی، بین المللی و منطقه ای خویش بیفزاید، پیگیری اقدامات لازم از راه سازمان ملل و خواهان محکومیت اقدامات خصمانه اسراییل شود، شفاف سازی اقدامات هسته ای کشور و مطالبه حق قانونی کشور در این خصوص مهم و راهبردی است.

رئوفی خاطرنشان کرد: نکته مهم تر این است که باید از جان شخصیت ها و متخصصان هسته ای کشور، محافظت بیشتری به عمل آید، مگر چند نفر همچون شهید دکتر فخری زاده در کشور داریم؟ جایگزین این شخصیت ها کار صعب و دشواری است. معنا ندارد که نزدیک پایتخت کشور، رژیم غاصب اسرائیل، دست به چنین اقدامات پلیدی بزند.

منبع:

1399/09/08
22:19:49
5.0 / 5
1333
تگهای خبر: تخصص , سازمان , متخصص , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش