معاون دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام كرد:

نجات جان 3 صیاد جزیره كیش در خلیج فارس


نجات جان 3 صیاد جزیره كیش در خلیج فارس به گزارش فاما كیش معاون دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: بعد از 9 ساعت پایش دریایی یك فروند قایق صیادی مفقودی در45مایلی جنوب كیش پیدا شد و همه سرنشینان آن به آغوش خانواده بازگشتند.


به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، اسماعیل مکی زاده درباب جزئیات عملیات جستجو و نجات دریایی سه صیاد مفقود شده در گستره آبی غرب استان هرمزگان گفت: طی تماس از طرف مسئولین شیلات بندرکنگ گزارش در خصوص مفقود شدن یک فروند قایق صیادی با سرنشینان به مرکز جستجو نجات دریایی استان اعلام گردید.
وی اضافه کرد: بعد از وصول این گزارش بلافاصله مرکز جستجو و نجات دریایی استان وارد عمل شده و باتوجه به عدم وجود یک موقعیت مشخص از مفقود شدگان، شناور ناجی ۱۹، تیم های گوناگون همیار ناجی و ارگان های منطقه همچون دریابانی و ندسا برمبنای زون بندی و طرح جستجوی ابلاغی به محل های احتمالی اعزام شدند.
مکی زاده با اعلان اینکه بعد از تلاشی نه ساعته توسط همه تیم های اعزامی قایق صیادی مفقودی خوشبختانه شناسایی شد اشاره کرد: این قایق که به سبب نقص فنی در موتور و جریان آب به مایل ها دورتر از صید گاه رانده شده بود توسط ناجی ۱۹ در ۴۵ مایلی جنوب جزیره کیش پیدا شد و سه سرنشین آن در صحت و سلامت کامل به این جزیره منتقل شدند.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان عدم در دسترس بودن تلفن همراه دو صیاد، تاریکی شب، عدم آگاهی از موقعیت شناور و همین طور جابجایی جریان آب را همچون عواملی برشمرد که این عملیات جستجو و نجات دریایی را در همسنجی باعملیاتی مشابه با دشواری روبرو کرده بود.
شایان ذکر است؛ ۱۴ جزیره را تحت پوشش خود داشته و از ۳۶ ایستگاه همیار ناجی و ۸ فروند شناور ناجی برای انجام عملیات های جستجو و نجات دریایی در این پهنه آبی بهره می برد.منبع:

1399/09/13
19:54:11
5.0 / 5
1156
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش