رییس اتحادیه قنادان بندرعباس:

تعطیلی طولانی مدت اصناف را زمین گیر كرد


تعطیلی طولانی مدت اصناف را زمین گیر كرد هرمزگان رئیس اتحادیه قنادان بندرعباس اظهار داشت: بسته های حمایتی دولت نمی تواند حتی مقداری از ضرر و زیان اصناف را جبران کند.اشکان عباسیان امین روز گذشته(۱۳ آذرماه) در حاشیه دیدار با منتخبین قنادان بندرعباس، اضافه کرد: اعمال محدودیت های کرونایی در شهر بندرعباس خسارات بسیاری بر صنوف مختلف بخصوص صنف قنادان و صنوف وابسته وارد کرد و بسته های حمایتی اعلام شده از جانب ستاد کرونا نمی تواند پاسخگوی آن باشد.

وی با اشاره به اینکه اعمال محدودیت و تعطیلی طولانی مدت می تواند اصناف را زمین گیر کند بخصوص صنوفی که از مواد فاسد شدنی استفاده می نمایند، اظهار نمود: این تعطیلی ها علاوه بر هزینه های حاصل از عدم فعالیت، خسارات فساد مواد اولیه هم بر برخی اصناف تحمیل می کند که باید برای پشتیبانی از این گونه اصناف چاره اندیشی شود.

رییس اتحادیه قنادان بندرعباس ضمن اشاره به اینکه باید در تصمیم گیری های کلان فکری برای مناطق مختلف با اقلیم گوناگون شود، عنوان مرد: برای تصمیم گیری مهمی مانند اعمال محدودیت و تعطیلی طولانی مدت اصناف احتیاج به کار کارشناسی با عنایت به منطقه و شرایط موجود آن وجود دارد که تا کنون به آن عمل نشده است.

رییس اتحادیه قنادان در بندرعباس، افزود: برای مثال اداره و نیازهای اصناف مختلف در دو شهر اردبیل و بندرعباس متفاوت می باشد و نمی توان برای اصناف این دو شهر تصمیم یکسانی گرفت.

وی افزود: در استانی مانند هرمزگان با شرایط اقلیمی و گرمای هوا مصرف برق به علت استفاده از وسایل سرمایشی بخصوص در صنف قنادان بالا است که با شرایط تعطیلی های اعمال شده فعالین این عرصه با وجود عدم درآمد باید تمامی هزینه ها را پرداخت کنند.

وی افزود: پرداخت قبض برق، حق بیمه کارکنان، مالیات، عوارض و... در کنار عدم فعالیت و درآمد باعث زیان دهی شده که حتی تعدیل نیرو را به همراه دارد.

عباسیان امین ضمن اشاره به بسته های حمایتی از جانب دولت برای اصناف، اظهار نمود: بسته های حمایتی دولت نمی تواند حتی مقداری از ضرر و زیان اصناف را جبران کند، کاش در تصمیم گیری ها شرایط هر منطقه به صورت جداگانه در نظر گرفته و بسته های حمایتی بر اساس آن تعریف می شد.

وی افزود: اصناف در استان هرمزگان به علت شرایط اقلیمی با قبوض بالایی روبرو هستند در حالیکه هیچ حمایتی در این خصوص وجود ندارد و عدم پرداخت بموقع بهای برق منجر به اخطاریه و قطع انشعاب می شود که در شرایط موجود ظلم بزرگی این گونه صنوف در مناطق گرمسیر کشور است.

رییس اتحادیه قنادان بندرعباس بیان نمود: بومی سازی محدودیت ها و بسته های حمایتی با عنایت به شرایط اقلیمی هر منطقه در کشور می تواند بار زیادی را از دوش کسبه و اصناف بردارد.

عباسیان امین در انتها گفف: همینطور با عنایت به این که در سال ۹۹ اصناف به علت انتشار کرونا خسارت زیادی دیده اند باید در زمان عرضه اظهار نامه مالیاتی در سال ۱۴۰۰ این امر لحاظ شود.
1399/09/14
20:44:59
5.0 / 5
1087
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش