در گزارش فاما كیش عنوان شد:

خرید توافقی بادمجان توسط تعاونی روستایی هرمزگان شروع شد


خرید توافقی بادمجان توسط تعاونی روستایی هرمزگان شروع شد فاما کیش: مدیر تعاون روستایی هرمزگان از فراهم شدن ساز و کارها برای خرید توافقی بادمجان آگاهی داد و اظهار داشت: مشکلات بادمجان کاران سبب شد تا خرید تضمینی از کشاورزان آغاز شود.سیروس اسدپور در گفتگو با خبرنگار مهر از فراهم شدن ساز و کارها برای خرید توافقی بادمجان آگاهی داد و اظهار داشت: مشکلات بادمجان کاران سبب شد به اتفاق همکاران به مراکز برداشت محصول بادمجان در شهرستان های میناب، بندرعباس و رودان سفر نماییم و از نزدیک نظاره گر وضعیت برداشت این محصول باشیم.
اسدپور اظهار نمود: برای اولین بار در استان خرید بادمجان را به روش توافقی شروع کردیم و تا حالا حدود ۱۰۰ تن خریداری و به سایر استانها ارسال شده است.
وی به توافق بین کشاورز و تشکل برای خرید بادمجان اشاره و اشاره کرد: در قالب این طرح، توافقی بین طرفین باید صورت گیرد، قیمت تمام شده و سپس هزینه انجام شده برآورد می شود و درصدی هم سود برای کشاورز در نظر گرفته شده است.
مدیر تعاون روستایی هرمزگان با اشاره به اینکه درحال حاضر بادمجان دلمه ای ۵۰۰ و بادمجان قلمی ۸۰۰ تومان در مزرعه از کشاورزان خریداری می شود، بیان کرد: در همین راستا باید منابع و تسهیلات ارزان در اختیار تعاون روستایی قرار گیرد تا تشکل ها بتوانند کار خرید توافقی بادمجان را از کشاورزان ادامه دهند.
اسدپور اضافه کرد: کشاورزان به مراکز تعاون روستایی در شهرستان محل زندگی خود مراجعه و سپس میزان بادمجان موجود خود و رقم فروش را اعلام کنند تا در گام بعدی کارشناسان تعاون روستایی جهت خرید اقدام نمایند.
به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، در ۹ هزار هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان بادمجان کشت شده و برداشت این محصول نیز از اواخر آبان ماه شروع شده و تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه دارد.

1399/09/16
13:08:27
5.0 / 5
1204
تگهای خبر: آب , بندرعباس , خرید , سفر
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش