برگزاری وبینار آموزش دانش اقیانوس شناسی برای دبیران استان های جنوبی


برگزاری وبینار آموزش دانش اقیانوس شناسی برای دبیران استان های جنوبی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی دانش پایه اقیانوسی برای دبیران آموزش و پرورش 3 استان شمالی کشور، از برگزاری وبینارهای آموزشی برای دبیران آموزش و پرورش استان های جنوبی آگاهی داد.


به گزارش فاما کیش به نقل از ایسنا، دکتر بهروز ابطحی در دومین دوره آموزش دانش پایه اقیانوسی که برای دبیران آموزش و پرورش استان های گیلان، مازندران و گلستان به صورت وبینار برگزار شد، اضافه کرد: از طرف سازمان ملل متحد دهه ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰ بعنوان دهه علوم اقیانوسی بمنظور توسعه پایدار و افزایش سواد اقیانوسی در میان آحاد جامعه بوسیله آموزش و پرورش بعنوان متولی اصلی تعلیم و تربیت نسل آینده، نامگذاری شده است.
وی اظهار نمود: باتوجه به این که کشور ما یک کشور دریایی است، ترویج علوم دریایی و اقیانوسی برای توسعه دانش عمومی همیشه جزو اولویت های پژوهشگاه بوده که بوسیله کمیته ملی اقیانوس شناسی و کمیته آموزش و فرهنگ شورای عالی اقیانوس شناسی دنبال شده است.
ابطحی با تاکید بر اینکه از اوایل دهه ۹۰ شمسی پژوهشگاه کوشش کرد با همکاری وزارت آموزش و پرورش حجم مطالب مربوط به دریا و اقیانوس را در کتاب های درسی افزایش دهد، تصریح کرد: بعد از آن با تولید بسته های آموزشی ویژه همچون فیلم، پوستر و کتابچه های آموزشی کوشش کرد کارهای خودرا توسعه دهد. توسعه همکاری با انجمن ترویج علم و شرکت در نمایشگاه های ویژه ترویج علم این انجمن، برگزاری برنامه های گوناگون بازدید دانش آموزان از پژوهشگاه و ایستگاه های ساحلی در بوشهر، بندرعباس، چابهار و نوشهر، قسمتی از کارهای ترویج علم این پژوهشگاه است.
رئیس پژوهشگاه علوم جوی اضافه کرد: پژوهشگاه با بهره گیری از ظرفیت مناسبت های دریایی مانند روز ملی خلیج فارس، روز جهانی دریا و اقیانوس، روز جهانی حفاظت از اکوسیستم های مانگرو، روز منطقه ای دریای خزر، روز جهانی آگاه سازی سونامی و روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه و همین طور ایام هفته پژوهش و فناوری، برنامه های ترویجی مانند پاکسازی سواحل، برگزاری همایش های علمی- ترویجی در رابطه با موضوع، مسابقه نقاشی ویژه کودکان، بازدید دانش آموزان از ایستگاه ها و ساختمان مرکزی پژوهشگاه را در سطوح مختلف ویژه طیف های مختلف علاقه مندان برگزار می نماید.
وی اشاره کرد: سال قبل برنامه آموزش دانش پایه اقیانوسی ویژه ۱۲۰ نفر از دبیران آموزش و پرورش شهر تهران در محل ساختمان مرکزی پژوهشگاه برگزار شد، اما امسال باتوجه به همه گیری کروناویروس سعی کردیم با بهره بردن از ظرفیت فضای مجازی این برنامه ترویج علم را برای دبیران آموزش و پرورش استان های شمالی کشور با عنوان خزرشناسی برگزار نماییم که خوشبختانه با استقبال بسیار عالی آموزش و پرورش روبرو شد.
بگفته وی در این برنامه مباحث مختلف مانند اهمیت سواد اقیانوسی، زیست شناسی و تنوع زیستی در دریای خزر، وضعیت آلودگی ها و محیط زیست دریا، شیمی آب، فیزیک دریا، امواج و جریان ها در دریای خزر، حوضه آبریز، زمین شناسی و وضعیت اقلیمی دریا و اثرات آن بر سواحل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برای مخاطبان تشریح شد.
ابطحی تصریح کرد: بنا داریم در ضمن ماه آتی دوره آموزشی مشابهی را ویژه استان های جنوبی کشور یعنی خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان برگزار نماییم که مکاتبات و هماهنگی های اولیه در این خصوص با ادارات کل آموزش و پرورش این استانها انجام شده یا در حال انجام می باشد.1399/09/28
12:50:15
5.0 / 5
1395
تگهای خبر: آب , بندرعباس , بوشهر , پرورش
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش