فرماندار شهرستان جاسك:

جاسك را به قطب صادرات غیرنفتی جنوب شرق كشور تبدیل می نماییم


جاسك را به قطب صادرات غیرنفتی جنوب شرق كشور تبدیل می نماییم هرمزگان فرماندار شهرستان جاسک اظهار نمود: با پیگیری ها و حمایت های استاندار هرمزگان، صادرات در شهرستان جاسک به صورت شبانه روزی انجام می شود.محمد رادمهر شب گذشته(۱۱ دی ماه) در جلسه صادرات غیر نفتی شهرستان جاسک، اضافه کرد: با اجرای برنامه های حمایتی و فراهم کردن زیرساخت ها در ظرف چند سال گذشته جاسک تحولات گسترده ای در زمینه افزایش صادرات غیرنفتی داشته است.

وی با اشاره به اینکه سیاست ها و راهبردهای توسعه ای دولت با رویکرد توسعه صادرات غیرنفتی همراه می باشد، اظهار نمود: صادرات گسترده ای از منطقه از راه جاسک صورت می گیرد که نشانگر تحقق رسالت های ارزآوری غیرنفتی و تبدیل شدن این منطقه به قطب صادرات است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه بندرجاسک با عنایت به نزدیکی به کشور عمان، قطب صادرات غیرنفتی جنوب شرق کشور به حساب می آید، تصریح کرد: صادرات می تواند موجبات ارزآوری کشور را فراهم آورد و جاسک دارای ظرفیت بالایی برای صنعت تولید، ترانزیت و صادرات دارد.

رادمهر با اشاره به اینکه ظرفیت های توسعه صادرات غیرنفتی در جاسک در جهت توسعه اقتصادی کشور است، خاطرنشان کرد: باید بیشتر از پیش پتانسیل های شهرستان را به سمت تولید صادرکننده و پشتیبانی از کسانی که در ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری نقش دارند سوق دهیم و از این طریق ضمن افزایش تولیدات غیرنفتی در بخش های مختلف در بحث خودکفایی و اقتصاد مقاومتی و از طرفی به طرف صنعت بسیار مهم و ارزآور صادرات حرکت نماییم.

فرماندار شهرستان جاسک افزود: با عنایت به نامگذاری سال ۹۹ توسط مقام معظم رهبری بعنوان جهش تولید، یکی از محورهای رونق تولید بحث بازار و بدست گرفتن بازارهای خارجی و صادرات غیر نفتی است که می تواند جهشی برای اقتصاد ما باشد.

وی بیان نمود: با عنایت به زیرساخت های بوجود آمده در شرق استان بخصوص بندر جاسک، این شهرستان به دروازه صادراتی استان خصوصاً صادرات محصولات کشاورزی تبدیل می شود و شهرستان جاسک محور توسعه سواحل مکران است.

رادمهر افزود: دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی بندرعباس در بندر جاسک در دهه فجر سال جاری افتتاح می گردد و این خود گامی ارزنده، اساسی و کاری عام المنفعه جهت همراهی و رفع مشکلات بازرگانان غرب هرمزگان خواهد بود.

وی تصریح کرد: امیدواریم با فعال شدن دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی بندرعباس در شهرستان بندر جاسک زمینه رونق فعالیتهای تجاری در شرق استان بیشتر از پیش مهیا شود.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس در این نشست اظهار نمود: راه اندازی دفاتر مستقل و درخور شان فعال اقتصادی در شرق و غرب استان از برنامه های اولویت دار اتاق بود که خوشتبختانه با همکاری و حمایت مسئولان به تحقق پیوست وما بزودی شاهد افتتاح دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی درشرق استان خواهم بود.

محمدرضا صفا افزود: گسترش خدمات بازرگانی اتاق در نقاط مهم و کلیدی استان با جدیت دنبال می شود.
1399/10/13
23:13:40
0.0 / 5
981
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش