جمع آوری ماهیانه ۶۷ تن زباله عفونی در بندرعباس


جمع آوری ماهیانه ۶۷ تن زباله عفونی در بندرعباس به گزارش فاما کیش هرمزگان رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس اظهار داشت: از آغاز سالجاری تا آخر آذرماه، به صورت میانگین ماهیانه ۶۷ تن زباله عفونی از مراکز درمانی و آزمایشگاهی سطح شهر جمع آوری شده است.پوریا دروار ظهر امروز(۲۲ دی ماه) در جمع خبرنگاران، با بیان این خبر اظهار داشت: تفکیک پسماندهای عفونی و بیمارستانی از زباله های عادی امری ضروریست که باید مدنظر واحدهای درمانی قرار داشته باشد.

وی ضمن اشاره به ایجاد رویه ای مناسب و ضابطه مند برای تولید، حمل، نگهداری، تصفیه، امحا و دفع پسماندهای پزشکی، اضافه کرد: تولیدکنندگان پسماندهای عفونی و بیمارستانی موظف اند در جهت مدیریت این پسماندها هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشند تا خطرات ناشی از آن برای عموم کاهش پیدا کند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس تصریح کرد: ۱۱۴ مرکز عفونی در سطح شهر وجود دارد که از مجموع آنها ماهیانه به صورت میانگین ۶۷ تن زباله عفونی از این مراکز جمع آوری می شود.

وی اظهار داشت: جمع آوری زباله های عفونی توسط نیروی آموزش دیده، بوسیله دو دستگاه ماشین مخصوص این کار، انجام می شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس اظهار داشت: از آغاز سال تا کنون بالغ بر ۶۰۲ هزار کیلوگرم(معادل بیشتر از ۶۰۰ تن) زباله عفونی از سطح شهر جمع آوری شده است.

دروار افزود: این پسماندها به صورت بهداشتی با موادی مانند آهک به بی خطر سازی شده است.

وی در انتها افزود: پسماندهای عفونی در مکان مخصوص و محصور توسط ماشین آلات، با رعایت ضوابط بهداشتی دفن می شود.

منبع:

1399/10/22
15:12:39
0.0 / 5
1013
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش