معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان:

تلفیق فرهنگهای سنتی و مدرنیته در عصر جدید یك ضرورت است


تلفیق فرهنگهای سنتی و مدرنیته در عصر جدید یك ضرورت است به گزارش فاما کیش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان اظهار داشت: تلفیق فرهنگهای سنتی و مدرنیته در عصر جدید یک ضرورت است.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، علی رئوفی عصر یکشنبه در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان هدف از حضور در آموزش و پرورش استان هرمزگان را نظارت برشمرد و اظهار داشت: عامل پیشرفت کشورهای توسعه یافته، نظارت است و هرجا نظارت مستقیم و غیر مستقیم به صورت مستمر وجود داشته باشد، شاهد پیشرفت در امور خواهیم بود.
وی اضافه کرد: بیماری کرونا علاوه بر تهدید یک فرصت بود چون تغییر برخی فرهنگها در وضعیت عادی مشکل بود ولی با آمدن بیماری کرونا، فرهنگ رعایت بهداشت، فاصله گذاری، آموزش مبتنی بر فضای مجازی، نادیده گرفتن مراسمات اداری و مردمی، حذف برخی سنت های نادرست که زمینه ساز صرف هزینه زیادی به خانوداه ها بودند، رواج پیدا کرد.
رئوفی با اعلان اینکه بنده بواسطه مدرس بودن اخبار آموزش و پرورش را مشتاقانه دنبال می کنم، گفت: علاوه بر کمک دستگاهها و نهادها نباید از ظرفیت مردم در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش غافل شد چون رمز موفقیت این انقلاب مردم هستند و تفاوت انقلاب ما با دیگر انقلاب های جهان، همراهی مردم است. چون محبت رهبر انقلاب و کارگزاران انقلاب در دل مردم است و مردم قلبا کمک می کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: روش های آموزشی باید به صورت تدریجی تغییر پیدا کند و در این تغییرات باید اهتمام شود فرهنگ آموزش مدرنیته با سنتی تلفیق شوند. یعنی هم سنتها باید حفظ نماییم و هم از علم مدرن استفاده نمائیم.
رئوفی به ظرفیت آموزش و پرورش در برگزاری انتخابات پیش رو و نقش تعیین کننده این دستگاه در حضور پرشور مردم در پای صندوق های رأی اشاره نمود و گفت: اختلافات نظری، فکری و سلیقه ای در همه مناطق دنیا وجود دارد ولی این اختلاف سلیقه ای نباید سبب گسست شود. بلکه وجود همین اختلاف سلایق است که سبب رشد جامعه را فراهم می آورند.
به گفته این مسئول، کار ما مبتنی بر اخلاق است و باید کوشش کرد اخلاق در جامعه گسترش پیدا کند و با توجه و تمرکز به تربیت انسانی دانش آموزان بجای پرورش محفوظات فقط درسی، اخلاق را در نسل آینده کشور ترویج داد.منبع:

1399/10/22
19:37:24
0.0 / 5
853
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش