عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

استفاده از نیروهای اهل سنت هرمزگان را در راه توسعه قرارداده است


استفاده از نیروهای اهل سنت هرمزگان را در راه توسعه قرارداده است عضو شورای شهر بندرعباس اظهار داشت: استفاده از نیروهای توانمند اهل سنت هرمزگان را در راه توسعه قرارداده است.آبتین امیری در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: هرمزگان، استانی است با مردم وحدت طلب، که شیعه و سنی ضمن حفظ تفاوت ها و ارزشها و اعتقادات خود، سالهاست که در کنار هم به صورت مسالمت آمیز و برادر وار زندگی می کنند و این وحدت اجتماعی می تواند الگویی برای سایر نقاط کشور و جهان اسلام باشد.
وی با تکیه بر اینکه تعامل مسؤلان و مردم در این استان بسیار بالاست، اظهارداشت: همین مسئله سبب استفاده از نیروهای توانمند اهل سنت در سطوح مختلف مدیریتی و سیاسی استان شده است و این بسترسازی و استعداد پروری در بین اهل سنت، درنهایت سبب توسعه و افزایش همگرایی اجتماعی در استان شده است.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس ضمن اشاره به اینکه اهل سنت استان هرمزگان افرادی قانون گرا و پایبند به نظام، انقلاب و ارزشهای اسلامی هستند، تصریح کرد: این وحدت سیاسی و فکری بستری برای همکاریهای مختلف سیاسی و مدیریتی در این استان است.
وی افزود: مشارکت حداکثری اهل سنت در انتخابات مختلف و مشارکت در امور خیریه و عام المنفعه در جهت حضور اهل سنت استان برای هنگامی با توسعه و آبادانی این مرز و بوم قرار دارد.
این استاد حقوق، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی، خیلی از مدیران در سطح استانی و در سطوح فرمانداری، معاون فرمانداران، بخشداران و هیئت علمی دانشگاهها در استان هرمزگان از اهل سنت هستند که این رویه مثبت و سازنده، عدالت اداری و مدیریتی و توسعه استان را با شتاب بیشتری مواجه ساخته است.
وی افزود: اساسا چنین تحولی بدون پشتوانه ملی و حاکمیتی امکان پذیر نیست، ولی استان هرمزگان افتخار می کند که در این رویکرد پیش گام است.
امیری ابرازداشت: نگاه حمایتی، فرا مذهبی و فرهنگی حاکمیت به اهل سنت، سبب توسعه مدارس دینی و مساجد اهل سنت در استان هرمزگان شده است و رویکرد تقویت اهل سنت استان، بر اساس فقه شافعی و ساختار علمی و فقهی تاریخی آن، سبب رشد و شکوفایی جریان های فکری و فقهی پویا در بین اهل سنت استان شده است.
به گفته این استاد دانشگاه، نگرش علما اهل سنت و شیعه در استان هرمزگان یک دیدگاه تعاملی و در خصوص احترام متقابل و پشتیبانی از یکدیگر است. این پیوستگی اجتماعی و سیاسی علمای طرفین، بزرگترین پشتوانه برای وحدت سیاسی و استفاده از نیروهای توانمند طرفین در مناصب اداری و اجرایی می باشد و روند شایسته سالاری، با تکیه بر نیروهای بومی را در استان توسعه داده است.
این عضو شورای شهر بندرعباس اظهار داشت: نقش دولت و حاکمیت در رویکرد حمایتی از اهل سنت در استان هرمزگان جای تقدیر و تشکر دارد. این رویکرد حمایتی چه از طرف دستگاه اجرایی یعنی استانداری، چه از طرف امام جمعه محترم بندرعباس چه از طرف دستگاههای نظارتی و امنیتی امری مثبت، سازنده و همراه با دلسوزی بوده است. که نتیجه آن اعتماد افکارعمومی به این نهادها و جایگاهها و رشد مدیریت بومی در استان هرمزگان بوده است.
وی تصریح کرد: رویکرد تعاملی اهل سنت استان هرمزگان می تواند الگویی مناسب برای اهل سنت سراسر کشور باشد و می تواند به وارد شدن انتظارات و مطالبات اهل سنت به مقوله هایی چون وحدت ملی و امنیت ملی ختم شود و در نتیجه آن آبادانی و توسعه برای سراسر ایران اسلامی رقم بخورد.
امیری اضافه کرد: امنیت ملی خط قرمز هر کشوری است اما آنچه مهم می باشد، این است که رویکرد تعاملی کمک می نماید که در تعریف امنیت ملی به مبنایی برسیم که حقوق همه ادیان و مذاهب در آن تعریف شود و این رویه در جامعه ما امری روبه جلو و در حال پیشرفت است.

1399/10/25
20:05:24
0.0 / 5
1152
تگهای خبر: آب , بندرعباس , پیشرفت , مرز
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش